Naga MarketsPara walutowa USD/JPYPiątkowa sesja przynosi niewielkie umocnienie dolara amerykańskiego, który na przestrzeni ostatnich godzin okazał się najsilniejszą spośród walut grupy G8. Na uwagę zasługuje jednak fakt, iż od początku maja br. amerykańska waluta osłabiała się w relacji do wszystkich pozostały walut G8. Ekonomiści Danske Bank uważają jednak, że dolar może zyskać w relacji do jena japońskiego w miarę jak gospodarka USA dogania Azję.

JPY straci na wzroście ropy

Ekonomiści Danske Bank spodziewają się, że rosnące ceny surowców w tym także ropy naftowej będą w najbliższym czasie ciążyły notowaniom jena. Kraj Kwitnącej Wiśni jest bowiem jednym z największych importerów ropy naftowej na świecie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Ponadto, oczekują oni wzrostu popytu ze strony konsumentów w Stanach Zjednoczonych, do czego przyczynić ma się ponownie otwarcie gospodarki i duże rozluźnienie fiskalne.

– W sytuacji, gdy Japonia jako ostatnia z grupy G7 rozpoczęła program szczepień
a czwarty “stan wyjątkowy”, który dotyka jedną czwartą populacji ciąży obecnie gospodarce, pandemia będzie ciążyć na popycie krajowym dłużej niż w innych miejscach i minie dużo czasu, zanim Bank Japonii (BoJ) zobaczy miejsce na znaczące wycofanie
bodźców – wskazują eksperci.

Ich zdaniem, aby notowania pary walutowej USD/JPY powróciły w kierunku 100 z niemal 109 obecnie, potrzebna jest zmiana nastrojów oraz ponowny spadek cen surowców i obniżenie stóp procentowych w USA.

Biorąc jednak pod uwagę, że jest to obecnie mało prawdopodobne, sądzą oni, iż kurs dolara amerykańskiego może w najbliższym czasie zyskać w relacji do jena japońskiego, szczególnie, że gospodarka USA będzie gonić Azję, a w szczególności Japonię.

Fak ten sprawia, że w spodziewają się oni, iż kurs dolara wzrośnie w ciągu najbliższych 12. miesięcy do 112.00, co byłoby najwyższym poziomem od początku pandemii i jednym z najwyższych od grudnia 2018 r.

USDJPY Weekly

Autor poleca również:

invest

Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 2 godzin spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:

  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkadiuszem Jóźwiakiem

Zapraszam również do naszej grupy na Facebooku “Niedzielni Traderzy


Logo TickmillTickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority (FCA), jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułKurs funta złapie impet wzrostowy, a CAD zyska na rosnących cenach ropy – MUFG
Następny artykułDanske Bank oczekuje silniejszego dolara i funta. Euro straci
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here