Naga MarketsDolar amerykański umacnia się w stosunku do popularnych walut już piątą sesję z rzędu. John Hardy, szef strategii walutowej w Saxo Bank uważa, że początkowo aprecjacja ta spowodowana była zamieszkami na Kapitolu, a obecnie może odzwierciedlać ona obawy o wzrost ryzyka związanego z pojawieniem się kolejnej fali pandemii, bądź nawet groźniejszej mutacji samego koronawirusa, która mogłaby przyczynić się do wprowadzenia kolejnego lockdownu.

Koronawirus jeszcze nie zniknął 

Niektórzy eksperci uważają, że najszybciej rozprzestrzeniająca się mutacja koronawirusa, która paraliżuje obecnie Wielką Brytanię, może wkrótce pojawić się na całym świecie. W ich ocenie mogłaby stać się ona nawet dominującą wersją wirusa i to już w ciągu najbliższego miesiąca. Obawy te zmniejszają nadzieję, że aktywność gospodarcza może się wkrótce unormować.

Te artykuły również Cię zainteresują
Social media na wojnie z Donaldem Trumpem

Jakby złych informacji było mało, sporo zamieszania wywołują także kontrowersje wokół osoby Donalda Trumpa. Najpierw Twitter zbanował bowiem konto amerykańskiego prezydenta, a następnie w amerykańskim Senacie rozpoczął się proces ws. jego impeachmentu.

– Podejrzewam, że kolejnym potencjalnym źródłem niepokoju może być zbanowanie Donald Trump przez firmy z sektora mediów społecznościowych oraz niepewność co do ryzyka dalszych niepokojów, które ostatecznie mogą stać się bardziej uciążliwe. Mafia okupująca Kapitol w zeszłym tygodniu w jakiś sposób nie odniosła żadnego początkowego skutku, ale jakiekolwiek nasilenie lub rozprzestrzenienie się tego zjawiska, czy to w Waszyngtonie, czy w całym kraju, może zmienić stanowisko rynku w tej sprawie – wskazał John Hardy, szef strategii walutowej w Saxo Bank dodając, że jakkolwiek brzmi to kontrintuicyjnie, niepokoje w Stanach Zjednoczonych mogłyby wesprzeć dolara amerykańskiego.

Dolar amerykański może zyskać na wzrośnie ryzyka 

W jego ocenie, patrząc przez pryzmat walut G-10, oprócz silniejszego dolara amerykańskiego, najciekawsze zmiany dostrzec można na notowaniach jena japońskiego (USD/JPY) i funta szterlinga (GBP/USD). Istotną rolę odgrywają także notowania pary walutowej EUR/USD, której status jest “kotwicą” dla kontynuacji trwającej od dłuższego czasu deprecjacji dolara amerykańskiego.

John Hardy uważa, że EURUSD nadal ma dużo miejsca na konsolidację, a nawet spadek do niższych poziomów bez zakłócania trwającego od dłuższego czasu trendu wzrostowego. W jego ocenie, kurs euro mógłby osunąć się nawet w okolice kolejnego wsparcia w wysokości 1,2065 USD i mierzenia 38,2 proc. korekty Fibonacciego z wcześniejszego ruchu wzrostowego.

Oznacza to, że notowania pary walutowej EUR/USD mogłyby osunąć się jeszcze o około 90 pips bez wpływu na długoterminowy trend wzrostowy. Gdyby jednak wsparcie to zostało pokonane, wówczas kolejnymi poziomami, do których rynek ten mógłby się osunąć są zdaniem stratega Saxo Banku strefy 1,20 USD i dalej 1,1888 USD, gdzie znajduje się mierzenie 61,8 proc. korekty Fibonacciego.

EURUSD Daily

Autor poleca również:

Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 2 godzin spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:

  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkadiuszem Jóźwiakiem

Zapraszam również do naszej nowopowstałej grupy na Facebooku “Niedzielni Traderzy


Logo TickmillTickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority (FCA), jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułKurs funta mocny we wtorek, dolar oddaje część pola
Następny artykułBitcoin: Rocznica pierwszej transakcji BTC. Kto ją otrzymał i jaka była pierwsza prognoza?
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here