Para walutowa Kurs Nazwa
EURPLN 4,2656 euro
USDPLN 3,8712 dolar
GBPPLN 4,9458 funt
CHFPLN 3,8813 frank

Najważniejsze informacje:

  • Kurs euro zyskuje 0,34%
  • Kurs franka powyżej 3,88 zł – zyskuje 0,49%
  • Kurs funta zyskuje 0,38%
  • Kurs dolara zyskuje 1,67%

Miniony tydzień nie był zbyt łaskawy dla polskiego złotego. W ciagu ostatnich dni osłabiał się on bowiem w stosunku do euro, franka szwajcarskiego, funta szterlinga i dolara amerykańskiego. To właśnie wobec tego ostatniego dostrzec można było jednak największą deprecjację PLN.

Kurs euro poniżej istotnego poziomu

Kurs euro ma za sobą niezwykle emocjonujący tydzień. Po poniedziałkowych, dynamicznych wzrostach, wskutek których rynek dotarł w okolice ostatnio pokonanego wsparcia (teraz oporu), w ciągu trzech kolejnych dni osunął się on o 0,18%. Piątkowa sesja znów przyniosła jednak aprecjację wspólnej waluty. W praktyce okazuje się więc, że na przestrzeni całego tygodnia kurs euro umocnił się wobec polskiego złotego o 0,34%.

Warto przy tym zwrócić uwagę, że rynek ten w dalszym ciągu utrzymuje się poniżej ostatnio pokonanego wsparcia (teraz oporu) w wysokości 4,2680. Dopóki poziom ten nie zostanie trwale pokonany, potencjał dalszej aprecjacji EUR będzie dość mocno ograniczony.

Kurs euro do polskiego złotego (EURPLN) | Źródło: TradingView
Kurs euro do polskiego złotego (EURPLN) | Źródło: TradingView

Kurs franka znów powyżej 3,88 zł

Kurs franka tracił wobec polskiego złotego niemal nieprzerwanie od miesiąca. Wskutek tej deprecjacji doszło do pokonania istotnego wsparcia w wysokości 3,94 zł i przetestowania kolejnego, technicznego poziomu w rejonie 3,86 zł. Tam też z początkiem minionego tygodnia pojawiła się dość silna reakcja popytowa. Na przestrzeni kolejnych dni frank utrzymywał się jednak na względnie stabilnym poziomie.

Biorąc pod uwagę zmienność na przestrzeni całego tygodnia zauważymy, że kurs franka szwajcarskiego wzrósł o 0,49%. Jeżeli tendencja wzrostowa byłaby kontynuowana, w najbliższym czasie oczekiwać moglibyśmy nawet re-testu ostatnio pokonanego wsparcia (teraz oporu) tj. 3,94 zł.

Kurs franka szwajcarskiego do polskiego złotego (CHFPLN) | Źródło: TradingView
Kurs franka szwajcarskiego do polskiego złotego (CHFPLN) | Źródło: TradingView

Kurs funta wróci do 4,9730 zł?

Kurs funta od pewnego czasu porusza się w trendzie horyzontalnym, którego górnym ograniczeniem jest techniczny poziom oporu w wysokości 4,9730. Biorąc pod uwagę zmienność tylko i wyłącznie na przestrzeni minionego tygodnia dostrzeżemy, że kurs funta umocnił się wobec polskiego złotego o 0,38%. Dopóki utrzymujemy się jednak poniżej 4,9730 zł, potencjał wzrostów na GBP będzie dość ograniczony.

Kurs funta do polskiego złotego (GBPPLN) | Źródło: TradingView
Kurs funta do polskiego złotego (GBPPLN) | Źródło: TradingView

Kurs dolara dotrze do 3,90 zł?

Po ubiegłotygodniowych spadkach, kurs dolara zyskiwał nieprzerwanie od początku tygodnia. W tym czasie USD wzrósł o 1,67%, co stanowi ponad 6 groszy. W chwili obecnej za jednego dolara zapłacić trzeba już powyżej 3,8712 zl, co jest najwyższą jego wyceną od połowy października br. Jeżeli tylko tendencja wzrostowa będzie kontynuowana, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się nawet jego wyceny po 3,90 zł.

Kurs dolara amerykańskiego wobec polskiego złotego (USDPLN) | Źródło: TradingView
Kurs dolara amerykańskiego wobec polskiego złotego (USDPLN) | Źródło: TradingView

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKurs euro kończy tydzień z zyskiem. Sprawdź jak umacniały się notowania EURPLN na Forex
Następny artykułPrzed nami decyzja monetarna RBNZ. Rynki oczekują obniżki stóp proc.
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here