Kurs euro, dolara, funta i franka do złotegoMiniony tydzień przebiegał na rynkach walutowych niezwykle interesująco. Na przestrzeni ostatnich dni poznaliśmy bowiem kilka istotnych raportów makroekonomicznych oraz doniesień dot. sytuacji gospodarczej i politycznej największych gospodarek świata, o czym więcej pisałem w tym miejscu. Jak na tle euro, franka szwajcarskiego, funta i dolara amerykańskiego wyglądał na przestrzeni ostatnich dni polski złoty?

Kursy walut na rynku Forex w niedzielę, 27 września 2020 r.

Para walutowa Symbol Kurs walutowy Data aktualizacji
Kurs dolara USDPLN 3,9114 zł 27.09.2020, godzina 11:05
Kurs euro EURPLN 4,5507 zł 27.09.2020, godzina 11:05
Kurs funta GBPPLN 4,9875 zł 27.09.2020, godzina 11:05
Kurs franka CHFPLN 4,2097 zł 27.09.2020, godzina 11:05

Kurs euro wzrósł o ponad 15 groszy

Kurs euro wzrósł na przestrzeni minionego tygodnia o ponad 9 groszy. Warto także zwrócić uwagę, że od początku września, kurs euro wzrósł już o ponad 15 groszy. Tak znaczna aprecjacja wspólnej waluty sprawiła, że kurs euro znalazł się na najwyższym poziomie od drugiej połowy maja br. Jeżeli tylko aprecjacja ta będzie kontynuowana, kurs euro mógłby wzrosnąć do 4,57 zł.

Kurs euro do polskiego złotego (EURPLN) | Źródło: TradingView
Kurs euro do polskiego złotego (EURPLN) | Źródło: TradingView

Kurs franka wzrósł o ponad 17 groszy

Kurs franka szwajcarskiego wzrósł na przestrzeni minionego tygodnia o niemal 8 groszy. Warto także zwrócić uwagę, że od początku miesiąca, kurs franka wzrósł już o ponad 13 groszy, a od dołków z 1 września o ponad 17 gr. Tak znaczna aprecjacja CHF sprawiła, że kurs franka znalazł się na najwyższym poziomie od pierwszej połowy lipca. W pewnym momencie czwartkowej sesji znajdował się on nawet na najwyższym poziomie od drugiej połowy maja br. Na uwagę zasługuje fakt, iż dzięki tym wzrostom, kurs franka dotarł w okolice technicznego oporu w wysokości 4,2150 zł. Trwałe pokonanie tej strefy mogłoby otworzyć drogę do dalszej aprecjacji nawet do 4,2450 zł. Biorąc jednak pod wagę reakcję podażową, nie można wykluczyć możliwości orzucenia tego poziomu. Jeżeli tak się stanie, kurs franka mógłby osunąć się nawet do 4,1550 zł i mierzenia 38,2 proc. korekty Fibonacciego z ostatnich wzrostów.

Kurs franka szwajcarskiego do polskiego złotego (CHFPLN) | Źródło: TradingView
Kurs franka szwajcarskiego do polskiego złotego (CHFPLN) | Źródło: TradingView

Kurs funta wzrósł o niemal 20 groszy

Kurs funta wzrósł na przestrzeni minionego tygodnia o ponad 12 groszy. Warto także zwrócić uwagę, że na przestrzeni ostatnich dwóch tygodni wzrósł on już o niemal 20 groszy. Jeżeli tylko aprecjacja ta będzie kontynuowana, kurs funta mógłby wzrosnąć do 5 zł.

Kurs funta do polskiego złotego (GBPPLN) | Źródło: TradingView
Kurs funta do polskiego złotego (GBPPLN) | Źródło: TradingView

Kurs dolara wzrósł o niemal 26 groszy

Kurs dolara wzrósł na przestrzeni minionego tygodnia o ponad 14 groszy. Warto także zwrócić uwagę, że od dołków z 1 września br. wzrósł o o niemal 26 groszy. Tak znaczna aprecjacja amerykańskiej waluty sprawiła, że kurs dolara znalazł się na najwyższym poziomie od drugiej połowy lipca br. Jeżeli tylko aprecjacja ta będzie kontynuowana, kurs dolara mógłby wzrosnąć do 4 zł.

Kurs dolara amerykańskiego wobec polskiego złotego (USDPLN) | Źródło: TradingView
Kurs dolara amerykańskiego wobec polskiego złotego (USDPLN) | Źródło: TradingView

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułLiga Traderów IX – losowanie fazy grupowej i rozpiska 1 kolejki spotkań
Następny artykułKurs euro prawdopodobnie wróci do 0,92 GBP, a potem spadnie do 0,89 GBP – prognozuje Rabobank
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here