Kurs euro, dolara, funta i franka do złotegoMiniony tydzień przebiegał na rynkach walutowych niezwykle interesująco. Na przestrzeni ostaniach dni poznaliśmy bowiem kilka istotnych raportów makroekonomicznych i doniesień dot. sytuacji ekonomicznej, politycznej i gospodarczej świata. Jak na tle euro, franka szwajcarskiego, funta i dolara amerykańskiego wyglądał na przestrzeni ostatnich dni polski złoty?

Kursy walut na rynku Forex w niedziele, 7 marca 2021 r.

Para walutowa Symbol Kurs walutowy Data aktualizacji
Kurs dolara USDPLN 3,8498 zł 7.03.2021, godzina 12:00
Kurs euro EURPLN 4,5877 zł 7.03.2021, godzina 12:00
Kurs funta GBPPLN 5,3269 zł 7.03.2021, godzina 12:00
Kurs franka CHFPLN 4,1545 zł 7.03.2021, godzina 12:00

Kurs euro najwyżej od grudnia 2020 r.

Kurs euro wzrósł w minionym tygodniu o niemal 7 groszy, powiększając w ten sposób zasięg trwającej od 10 lutego br. aprecjacji do blisko 12 groszy. Warto zwrócić uwagę, że kurs euro rósł na przestrzeni 9 spośród 10 ostatnich sesji. Tak znaczne wzrosty notowań wspólnej waluty sprawiły, że kurs euro pokonał techniczny opór w wysokości 4,55 zł i znalazł się na najwyższym poziomie od 31 grudnia 2020 roku. Jeżeli tylko tendencja ta będzie kotnjyuowana, w najbliższym czasie mógłby on wzrosnąć natomiast nawet do 4,6340 zł.

Retro
Kurs euro do polskiego złotego (EURPLN) | Źródło: TradingView
Kurs euro do polskiego złotego (EURPLN) | Źródło: TradingView

Kurs franka wzrósł o ponad 7 groszy

Kurs franka szwajcarskiego spadał w pierwszej połowie minionego tygodnia o ponad 4 grosze, docierając w ten sposób w okolice technicznego wsparcia poniżej 4,09 zł. To właśnie tam w miniony czwartek pojawiła się niezwykle silna reakcja popytowa, wskutek której kurs franka wzrósł o ponad 7 groszy. Tak znaczna aprecjacja sprawiła, że kurs franka wybił powyżej technicznego oporu w okolicy 4,13 zł i znalazł się na najwyższym poziomie od połowy lutego. jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, CHF mógłby podrożeć do 4,1780 zł, bądź nawet 4,23 zł.

Kurs franka szwajcarskiego do polskiego złotego (CHFPLN) | Źródło: TradingView
Kurs franka szwajcarskiego do polskiego złotego (CHFPLN) | Źródło: TradingView

Kurs funta wzrósł o ponad 52 grosze

Kurs funta wzrósł na przestrzeni minionego tygodnia o ponad 11 groszy, powiększając w ten sposób zasięg trwającej od 11 grudnia 2020 roku aprecjacji do ponad 52 groszy. Tak znaczne wzrosty sprawiły, że kurs franka wybił powyżej technicznego oporu w wysokości 5,2360 zł i znalazł się na najwyższym poziomie od grudnia 2016 r. Jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, GBP mógłby wzrosnąć nawet do 5,35 zł.

Kurs funta do polskiego złotego (GBPPLN) | Źródło: TradingView
Kurs funta do polskiego złotego (GBPPLN) | Źródło: TradingView

Kurs dolara wzrósł o ponad 23 grosze

Kurs dolara wzrósł w ciągu minionego tygodnia o ponad 10 groszy, powiększając w ten sposób zasięg trwającej od 25 lutego br. aprecjacji do blisko 17 groszy. Liczą natomiast od dołków z połowy grudnia minionego roku, kurs dolara wzrósł już o ponad 23 groszy. Warto przy tym zwrócić równie uwagę, że kurs dolara rósł na przestrzeni 6 spośród 7 ostatnich sesji. Tak znaczne wzrosty notowań amerykańskiej waluty sprawiły, że kurs dolara pokonał techniczny opór w wysokości 3,7610 zł i znalazł się na najwyższym poziomie od 5 listopada 2020 roku. Jeżeli tylko tendencja ta będzie kotnjyuowana, w najbliższym czasie mógłby on wzrosnąć natomiast nawet do 3,96 zł.

Kurs dolara amerykańskiego wobec polskiego złotego (USDPLN) | Źródło: TradingView
Kurs dolara amerykańskiego wobec polskiego złotego (USDPLN) | Źródło: TradingView
Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: biomed gpw | biomed-lublin gpw | kurs złotego | biomed kurs | pkn orlen notowania |

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułBitcoin nie jest „wykupiony”. BTC osiągnie cenę 75 000 USD w tym cyklu
Następny artykułStrategia PSV: Zbieranie sił na wsparciu. Kontrakty na DAX nadal na ważnym zakresie wsparcia
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here