Kurs euro, dolara, funta i franka do złotegoWtorkowa sesja przebiega na rynkach walutowych stosunkowo spokojnie. Od rana nie poznaliśmy bowiem żadnych istotnych raportów makroekonomicznych oraz doniesień dot. sytuacji gospodarczej i politycznej największych gospodarek świata. Jak na tle euro, franka szwajcarskiego, funta i dolara amerykańskiego wyglądał na przestrzeni ostatnich dni polski złoty?

Kursy walut na rynku Forex we wtorek, 22 września 2020 r.

Para walutowa Symbol Kurs walutowy Data aktualizacji
Kurs dolara USDPLN 3,8398 zł 22.09.2020, godzina 12:00
Kurs euro EURPLN 4,5069 zł 22.09.2020, godzina 12:00
Kurs funta GBPPLN 4,9103 zł 22.09.2020, godzina 12:00
Kurs franka CHFPLN 4,1894 zł 22.09.2020, godzina 12:00

Kurs euro wzrósł o ponad 13 groszy

Kurs euro wzrósł we wtorek przed południem o 1 grosz powiększając tym samym zasięg trwającej od początku tygodnia aprecjacji do niemal 5 groszy. Na przestrzeni ostatniego miesiąca kurs euro wzrósł już natomiast o ponad 13 groszy. W chwili obecnej testuje on techniczny opór w wysokości 4,5150 zł co jest najwyższym poziomem od drugiej połowy maja br. Jeżeli tylko strefa ta zostanie trwale pokonana, kurs euro mógłby wzrosnąć nawet do 4,57 zł.

Kurs euro do polskiego złotego (EURPLN) | Źródło: TradingView
Kurs euro do polskiego złotego (EURPLN) | Źródło: TradingView

Kurs franka wzrósł o ponad 15 gr.

Kurs franka szwajcarskiego wzrósł we wtorek przed południem o ponad 1 grosz powiększając tym samym zasięg trwającej od początku tygodnia aprecjacji do niemal 6 groszy. Od początku miesiąca kurs franka wzrósł już natomiast o ponad 15 groszy. Fakt ten sprawił, że obecnie znajduje się on na najwyższym poziomie od połowy lipca br. Jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, kurs franka mógłby dotrzeć do 4,2150 zł, bądź nawet 4,2450 zł.

Kurs franka szwajcarskiego do polskiego złotego (CHFPLN) | Źródło: TradingView
Kurs franka szwajcarskiego do polskiego złotego (CHFPLN) | Źródło: TradingView

Kurs funta wzrósł o niemal 12 groszy

Kurs funta wzrósł we wtorek przed południem o ponad 1 grosz powiększając tym samym zasięg trwającej od początku tygodnia aprecjacji do ponad 4 groszy. Od 11 września kurs funta wzrósł już natomiast o niemal 12 groszy. W chwili obecnej testuje on techniczny opór w wysokości 4,91 zł. Jeżeli tylko strefa ta zostanie trwale pokonana, kurs funta mógłby wzrosnąć nawet do 5 zł.

Kurs funta do polskiego złotego (GBPPLN) | Źródło: TradingView
Kurs funta do polskiego złotego (GBPPLN) | Źródło: TradingView

Kurs dolara wzrósł o ponad 18 groszy

Kurs dolara wzrósł we wtorek przed południem o niemal 2,5 grosza powiększając tym samym zasięg trwającej od początku tygodnia aprecjacji do ponad 7 groszy. Od początku miesiąca kurs dolara wzrósł już natomiast o ponad 18 groszy. Fakt ten sprawił, że obecnie znajduje się on na najwyższym poziomie od drugiej połowy lipca br. Jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, kurs dolara mógłby wzrosnąć do 3,90 zł

Kurs dolara amerykańskiego wobec polskiego złotego (USDPLN) | Źródło: TradingView
Kurs dolara amerykańskiego wobec polskiego złotego (USDPLN) | Źródło: TradingView

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułKurs funta (GBP/USD) broni poziomu 1,27 USD, a giełdy odbijają
Następny artykułDolar zyskuje, ale czy na długo? Obawy przed COVID-19 umacniają USD
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here