Naga MarketsKurs dolara względem dolara kanadyjskiego ma wzrosnąć w tym roku - CIBCKurs USD/CAD jeszcze marcu 2020 roku wyznaczył lokalne maksima powyżej 1,46 dol., jednak silny trend spadkowy sprowadził go do obecnych poziomów w okolicach 1,21 dol. Analitycy CIBC podtrzymują swoje stanowisko spodziewając się odwrócenia tego trendu i osłabienia kanadyjskiej waluty, jednak twierdzą, że taki przełom może nie nastąpić jeszcze przez kilka miesięcy.

  • Odczyt inflacji CPI w USA może sugerować wcześniejsze podniesienie stóp procentowych przez Fed
  • Przedstawiciele amerykańskiego banku centralnego uspokajają i twierdzą, że nie ma powodu do podniesienia stóp procentowych
  • Analitycy CIBC spodziewają się silniejszej odbudowy gospodarki USA niż Kanady

Dolar kanadyjski osłabnie, ale jeszcze nie teraz

Kurs dolara amerykańskiego względem dolara kanadyjskiego (USD/CAD) zdaniem analityków Canadian Imperial Bank of Commerce (CIBC) będzie zyskiwał w kolejnym roku. Twierdzą oni, że potencjalne przerwanie trendu umocnienia kanadyjskiej waluty zostało podważone przez determinację Rezerwy Federalnej w utrzymaniu niskich stóp procentowych.

Te artykuły również Cię zainteresują
Taki obrót spraw zmusił CIBC do zamknięcia krótkiej pozycji wobec CAD i długiej na USD.

W ostatnim tygodniu zostaliśmy zmuszeni do powiedzenia “pas” i odstąpienia od naszego przekonania co do osłabienia dolara kanadyjskiego, przynajmniej do jesieni. Jednak wciąż jesteśmy skłonni zobaczyć poziom 1,30 dol. w jakimś momencie 2022 roku. – stwierdzili analitycy CIBC.

Plus500

Bank spodziewa się, że amerykańska gospodarka poradzi sobie lepiej niż Kanada w krótkim terminie i oczekuje, że Fed zacieśni politykę monetarną przez Bank of Canada.

USA z łatwością pokona Kanadę w wyścigu o powrót do poziomów PKB sprzed pandemii i również wcześniej podniesie stopy procentowe niż Kanada. – zaznaczyli analitycy CIBC.

Zobacz również: Dogecoin: co czwarty Amerykanin sądzi, że DOGE jest następnym Bitcoinem

invest

Są oni przekonani co do tego, że podniesienie stóp procentowych przez Fed nastąpi znacznie wcześniej niż wynikać to może z oficjalnego stanowiska zaprezentowanego w kwietniu, które głosi, że ma to nastąpić dopiero w 2024 roku. Zdaniem CIBC, Fed podniesie stopy procentowe jeszcze w 2022 roku.

Kurs dolara względem dolara kanadyjskiego ma wzrosnąć w tym roku - CIBC
Notowania USD/CAD. Źródło: tradingview.com

Rynek zbyt mocno skupia się na prognozach Fed ignorując fakt, że FOMC często sporo odbiega od swoich średnioterminowych przewidywań. – podkreślili. – Dopóki Fed nie jest skłonny przyznać się do oczywistości, m.in. takiej, że tegoroczny skok inflacji w górę może nie być tylko krótkoterminowy i przełoży się na wzrost CPI także w 2022 roku, rynek Forex będzie szukał alternatyw dla dolara, np. dolara kanadyjskiego.

Kanada miała problem z zyskaniem na eksporcie, gdy CAD jest poniżej 1,30, co sprawia, że Bank of Canada jest zapewne mniej skłonny do agresywnego podniesienia stóp procentowych, gdy waluta jest zasadniczo mocniejsza niż teraz. – dodali analitycy CIBC.
Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: cena złotówki | dolar notowania | bitcoin giełda wykres | złoty kurs | kurs eur |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here