Naga Markets
Kurs dolara wystrzelił w górę, euro, funt i frank także rosną, USD.PLN po 3,7288 zł w środę
Pary walutowe z polskim złotym

W środę polski złoty radzi sobie fatalnie. Nasza krajowa waluta wyraźnie traci do dolara, euro, funta i franka. Największy, bo ponad 1,3% ruch widzimy na parze USD/PLN. Złoty traci także ponad 1% do franka. Co dalej z notowaniami złotówki? Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na głównych walutach (GBP, EUR, USD, CHF) w ujęciu do złotego PLN.

  • Polski złoty traci do głównych walut podczas środowej sesji
  • USD/PLN umacnia się aż 1,3%, podczas gdy a EUR/PLN rośnie 0,7%
  • Funt brytyjski zyskuje 0,95 do złotego, frank dodaje ponad 1%
Para walutowa Symbol Kurs walutowy Data aktualizacji
Kurs dolara USDPLN 3,7288 zł 02.09.2020, godzina 19:15
Kurs euro EURPLN 4,4152 zł 02.09.2020, godzina 19:15
Kurs funta GBPPLN 4,9658 zł 02.09.2020, godzina 19:15
Kurs franka CHFPLN 4,0894 zł 02.09.2020, godzina 19:15

Kurs dolara odrabia straty

Podczas dzisiejszej sesji handlowej, polski złoty utraci ponad 1,3% do dolara amerykańskiego. Niemniej patrząc technicznie na wykres D1, para walutowa USD/PLN od dłuższego czasu utrzymuje się w trendzie spadkowym, a obecny, choć dynamiczny ruch w górę, należy traktować jedynie jako korektę.W średnim terminie kluczowym oporem pozostaje strefa przy 3,77 zł, gdzie znajduje się górne ograniczenie układu 1:1. Dopiero w momencie wyjścia powyżej, większe odreagowanie może mieć miejsce. Niemniej dopóki kurs znajduje się poniżej, bazowym scenariuszem jest dalsza przecena.

Wykres USD/PLN
USD/PLN interwał D1

Kurs euro dynamicznie odbija od wsparcia przy 4,39 zł

Kurs euro do złotego znajduje się dziś na solidnym plusie. Patrząc technicznie, notowania odbijają w rejonach kluczowej strefy wsparcia przy 4,39 zł. Ważnym oporem pozostaje z kolei poziom 4,4250 zł. Dopiero jego pokonanie otworzyłoby drogę do większej zwyżki. natomiast dopiero zejście poniżej obszaru zaznaczonego kolorem zielonym, może otworzyć drogę do większej przeceny.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał D1

Kurs funta GBP/PLN wybija górą układ 1:1

W ostatnim czasie kursie funta do złotego obowiązywała konsolidacja. Dziś po raz kolejny testowane było górne ograniczenia układu 1:1, po czym doszło do wybicia. Na taki scenariusz wskazywaliśmy w poprzednich analizach. Aktualnie otworzyła się więc droga w kierunku oporu przy okrągłym poziomie 5 zł.

Wykres GBP/PLN
GBP/PLN interwał D1

Kurs franka CHF/PLN odbija ponownie od wsparcia

Frank szwajcarski znajduje się dziś na ponad 1% plusie. W ubiegłym tygodniu para walutowa odbiła od kluczowej strefy wsparcia przy 4,0530 zł, a po weekendzie doszło do kolejnego testu, gdzie również pojawili się kupujący. Dopiero w przypadku wybicia dołem, droga do większej przeceny może zostać otwarta. W przypadku scenariusza spadkowego, najbliższe wsparcie powinien stanowić okrągły poziom 4,00 zł. Oporem pozostają okolice 4,1150 zł.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał D1Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>Poprzedni artykułSukces w tradingu to podróż, nie cel – Nial Fuller
Następny artykułGrodno chce wypłacić 8 groszy dywidendy
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here