Naga MarketsKurs dolara (USDPLN) przy 4,1930 PLN. Rynek odreagowuje spadekDolar amerykański pomimo wielu głosów mówiących o możliwej przecenie w tym roku – nadal rośnie. Zdaje się nawet, że negatywny sentyment zaczyna odpuszczać, a sam dolar ma szanse na dalsze – i to silniejsze – podejścia. Dodatkowo sprzyja temu wzrost rentowności obligacji Stanów Zjednoczonych, który przełożyć się może na dodatkową stymulację amerykańskiej waluty. Według analityków Daiwa Securities, trend spadkowy na dolarze właśnie uległ zmianie.

  • Dolar osiąga podczas środowej sesji pięciomiesięczny szczyt w stosunku do jena
  • Rentowność amerykańskich obligacji wzrosła w związku z perspektywą dalszego ożywienia gospodarczego
  • Rosnące rentowności amerykańskich obligacji wzmocniły dolara
  • Oznaka zmniejszających się zakładów na spadek wartości dolara w stosunku do jena jest widoczna na rynku opcji

Dolar amerykański odzyskuje siły – dalsze wzrosty mogą być kwestią czasu

Czas negatywnego sentymentu dolara amerykańskiego zdaje się powoli przemijać, jak i zdanie głównych analityków, którzy jeszcze do niedawna byli zdania, że dolar amerykański ma szansę w pierwszym kwartale 2021 roku znacząco tracić. Co prawda waluta amerykańska faktycznie w pierwszych tygodniach nowego roku traciła, jednak obecnie widać znaczny obrót sytuacji na korzyść USD.

Te artykuły również Cię zainteresują
Dolar utrzymał w ostatnim czasie przewagę nad walutami o niskich stopach zwrotu, osiągając pięciomiesięczny szczyt w stosunku do japońskiego jena na zakresie 106,100 JPY. Tymczasem również rentowność amerykańskich obligacji wzrosła w związku z perspektywą dalszego ożywienia gospodarczego i możliwego przyspieszenia inflacji, co może znacznie przyspieszyć potencjalny wzrost dolara.

wykres Kurs dolara USDJPY D1 17.02.2021
Kurs dolara USDJPY D1 17.02.2021

Według analityków National Australia Bank w Sydney wzrost rentowności obligacji był spowodowany rosnącymi obawami inflacyjnymi w związku ze wzrostem cen energii oraz perspektywą dużych bodźców fiskalnych w USA, a także wejściem globalnego ożywienia w bardziej solidną fazę, ponieważ szczepionki prowadzą do ponownego otwarcia gospodarek. Nie zmienia to jednak położenia dolara amerykańskiego, który nadal może zyskiwać.

Daiwa Securities. z kolei uważa, że trend spadkowy dolara dobiegł końca. Na początku roku spekulanci stawiali na spadek dolara poniżej zakresu 100,000 JPY wobec japońskiego jena, jednak obecnie widzimy już rynek ponad 600 pipsów wyżej. Tendencja ta według analityków może się utrzymywać – a nawet, nadbierać siły w nadchodzących tygodniach.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: giełda akcje | bitcoin giełda wykres | kurs dolara online | sp500 index | dax analiza |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here