Napis USD/JPY na tle wykresyKurs dolara amerykańskiego wobec japońskiego jena podczas wtorkowych notowań przed długim weekendem spada wobec oczekiwań. Para USD/JPY oscyluje podczas pisania analizy wokół ceny 111,375 sprawiając, że poprzednie projekcje co do pary USD/JPY zaczynają się sprawdzać. W dalszym ciągu inwestorzy oczekują spadków na parze – choć ostatnie ruchu były mocno konsolidacyjne. Kurs dolara amerykańskiego ma dalsze predyspozycje do osłabiania, dlatego warto obserwować parę w kontekście dalszych spadków. 


Przez dłuższy okres czasu inwestorzy nie mogli liczyć na większe ruchy na parze USD/JPY, ponieważ relatywnie słaby dolar oraz japoński jen nie dały możliwości pokonywania ważniejszych poziomów. W tym momencie jednak zdaje się, że sytuacja zaczyna się klarować na korzyść tych, którzy twierdzili, że para USD/JPY w dalszym ciągu powinna spadać. Pierwsze ruchy wybijające obecną tendencję zostały zainicjowane – a dalsze spadki mogą być tylko formalnością.

Kurs dolara spada – para USD/JPY na wykresie H1

Układ pary USD/JPY wskazuje na dalsze spadki – jednak wcześniej oczekuje się testu poziomu 111,460, tak, aby można było potwierdzić, czy wybicie wsparcia miało ważniejsze znaczenie, czy też było to chwilowe zejście pary poniżej niego. Od rynku od dłuższego czasu oczekuje się osłabienia dolara amerykańskiego wobec reszty par – i wydaje się, że ten moment w końcu nastał, ponieważ większość par faktycznie rozpoczyna mocniejsze ruchy. Poziomem docelowym dla pary USD/JPY jest poziom 111,000 lub jego bardzo bliskie okolice, co oznaczałoby dla pary zejście bliskie 50 kolejnych pipsów. Nie jest co prawda bardzo duże zejście, jednak zdecydowanie wystarczające aby rynek spełnił oczekiwania inwestorów. Warto zatem przyglądać się obecnej sytuacji, czy kolejne podejście nie da okazji do zajęcia pozycji zgodnie z opisem oraz poniższym wykresem pary.

wykres Kurs dolara USDJPY 30 kwietnia 2019
Kurs dolara USDJPY 30 kwietnia 2019

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here