napis na klawiaturze USDJPYKurs dolara amerykańskiego wobec japońskiego jena podczas środowej sesji handlowej wykonuje niewielką korektę ostatnich wzrostów. Para USD/JPY oscyluje wokół ceny 111,480 zbliżając się do poziomów sekwencyjnych – wspierających nadal dalsze wzrosty. Sentyment na parze znacznie odzyskał siły, ponieważ jeszcze w połowie marca para zaliczyła ponad 200 pipsowy spadek. W tym momencie jednak mowa o podtrzymanym kontekście wzrostowym, a ostatnia konsolidacja powinna służyć parze jako miejsce utrzymania sekwencji.


Impuls – korekta – impuls, tak można najlepiej opisać aktualną sytuacje na parze dolara amerykańskiego w stosunku do japońskiej waluty – jena. Choć ostatnim ruchom towarzyszyły mocniejsze impulsy, ostatnie podejście nie było już tak stanowcze jak poprzednie. Dlatego też oczekuje się od pary utrzymania obecnych poziomów oraz wykonanie kolejnego, stanowczego impulsu wzrostowego. Zobaczmy na wykresie H1 w jaki sposób para buduje sekwencje wzrostową.

Kurs dolara rośnie – para USD/JPY na wykresie H1

Z perspektywy wykresu H1 para schodzi w bliskie okolice szczytów z ostatniej konsolidacji – oznaczonej na poniższym wykresie w boxie. Górne ograniczenie boxa służyć powinno parze aktualnie jako wsparcie, w myśl zasady przełamania oporu i zamianę go w wsparcie. Jeśli ruch chce zostać podtrzymany to własnie te rejony na parze będą kluczowe – akumulacja w tych poziomach powinna mieć swój finał w postaci wybicia poziomu 111,480 oraz dotarciem ceny w bliskie okolice poziomu 112,000. Blisko 60 pipsowy potencjał – licząc od momentu wybicia strefy oporowej – w stosunku do maksymalnie 10 pipsów pozycji obronnej typu stop loss sprawia, że setup kształtuje się na poziomie 5,5:1 wliczając w to koszta transakcyjne pary (spread).

wykres USDJPY H1 03.04.2019
USDJPY H1 03.04.2019

Negacją scenariusza wzrostowego będzie wybicie widocznego powyżej boxa, czyli jego dolnego ograniczenia – sugerując, że para będzie chciała odwiedzić rejony ostatniego wsparcia – poziomu 111,040.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here