Naga MarketsKurs dolara wycofuje się z 3-letnich szczytów. Obraz EUR/USD, GBP/USD i USD/PLNCzwartkowe popołudnie na rynku kryptowalut przynosi częściowe cofnięcie silnej aprecjacji kursu dolara. W efekcie na parach walutowych GBP/USD, EUR/USD widać próbę odbić, a USD/PLN osuwa się z najwyższych poziomów od końca 2018 roku. Warto jednak podkreślić, że wycofanie dolarowych byków jest stonowane.


Kurs funta: GBP/USD to ziemia niczyja

Notowania GBPUSD połamały wczoraj ostatnie namacalne wsparcie w postaci dołka ustanowionego jesienią 2016 r. przy 1,1932. Skala ruchu była ogromna – w ciągu kilku godzin spadek wyniósł 5 figur i zatrzymaliśmy się przy 1,1449. Później rynek nieco podbił, ale nie widać zbytnio sił do większej korekty – dzisiaj przez większą część handlu kręcimy się poniżej poziomu wczorajszego zamknięcia. Z drugiej strony rynek jest skrajnie wyprzedany, więc szybki ruch o 200-300 pipsów w górę nie będzie zaskoczeniem.

Wykres dzienny GBPUSD
Wykres dzienny GBPUSD

Rynek w ostatnich dniach wystawił laurkę rządowi Johnsona, który dopiero niedawno podjął decyzje o narodowej kwarantannie w związku z COVID-19, a także upierał się przy tym, że okres przejściowy dla Brexitu nie zostanie wydłużony poza 31 grudnia 2020 r. To wszystko sprawia, że koszty dla gospodarki mogą być znacznie większe.

Kurs dolara: Złoty odbija, bo waluta amerykańska…

Ostatnie kilkadziesiąt minut przynosi zwrot na rynku złotego – EURPLN cofnął się do 4,54, a USDPLN powrócił do 4,20. Należy to wiązać z cofnięciem się dolara na głównych relacjach (EURUSD próbuje powracać do 1,08) po wcześniejszym wybiciu nowego dołka przy 1,0725. Próbę odbicia widać tez na giełdach.

W USA trwa procesowanie kolejnego pakietu fiskalnego (zakładającego tzw. helicopter money), a FED jest coraz bardziej aktywny, jeżeli chodzi o dostarczanie płynności w dolarze (linie swapowe z bankami centralnymi). Problem w tej ostatniej kwestii, był jedną z przyczyn gigantycznych zwyżek amerykańskiej waluty w ostatnich dniach.

Wykres tygodniowy USDPLN
Wykres tygodniowy USDPLN

Warto zauważyć, że USDPLN testował dzisiaj szczyty z końca 2016 r.

Kurs euro: EUR/USD w trendzie

Zejście na nowy dołek (1,0725) spotkało się z kontrą popytu, który doprowadził do powrotu ponad złamany poziom dołka sprzed miesiąca przy 1,0777. Technicznie układ pozostaje jednak mocno spadkowy, a oscylator RSI9 nie daje pozytywnych sygnałów sugerujących dłuższe odbicie.

Wykres dzienny EURUSD
Wykres dzienny EURUSD


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here