Naga MarketsKurs dolara wspierany przez korektę Wall StreetNa Wall Street zaczynają jednak przeważać obawy związane z potencjalnymi tarciami amerykańsko-chińskimi. Wczoraj pojawiły się plotki, że jeszcze w tym tygodniu administracja Trumpa nałoży nowe sankcje na Chiny w odpowiedzi za plany zmiany prawa w Hong Kongu, a dwie godziny temu gazeta Wall Street Journal poinformowała o narastającej tendencji do migrowania chińskich spółek z amerykańskich giełd (co wpisuje się w spekulacje mające miejsce już od jakiegoś czasu).

Amerykański rynek mało odporny na amerykańsko-chińskie tarcia

Na indeksie S&P500 notowania wyraźnie powróciły poniżej bariery 3000 pkt. Schłodzenie nastrojów wspiera mocno przecenionego w tym tygodniu dolara i inne tzw. bezpieczne waluty.

Te artykuły również Cię zainteresują
Wykres dzienny FUS500

Po południu najgorzej radzi sobie dolar australijski (pojawiają się doniesienia, że Chińczycy mogą ograniczyć import węgla z Australii w ramach kolejnych sankcji nakładanych za działania australijskich władz), a także funt. Główny negocjator ze strony brytyjskiej (Frost) stwierdził, że rozmowy z UE posuwają się bardzo wolno i nikłe są szanse, aby udało się znaleźć porozumienie w sprawie połowów ryb do końca czerwca i powtórzył, że rząd Johnsona nie planuje wydłużyć okresu przejściowego poza rok 2020. To przypomniało inwestorom o ryzyku tzw. bezumownego Brexitu.

Wykres dzienny AUDUSD
Wykres dzienny GBPUSD

Z kolei EURUSD powrócił poniżej poziomu 1,10. Nadal widoczny jest opór niektórych krajów, co do propozycji KE (500 mld w grantach i 250 mld w formie pożyczek), a kanclerz Merkel dała do zrozumienia, że nie uda się wypracować porozumienia przed szczytem zaplanowanym na 19 czerwca.

Wykres dzienny EURUSD

Autor poleca również: Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here