Naga Markets

Kurs euro, dolara, funta i franka do złotegoOstatnie dni przebiegały na rynkach walutowych niezwykle interesująco. Na przestrzeni ostaniach dni nie poznaliśmy bowiem sporo istotnych raportów makroekonomicznych i doniesień dot. sytuacji ekonomicznej, politycznej i gospodarczej świata, w efekcie czego zmienność była bardzo duża. Jak na tle euro, franka szwajcarskiego, funta i dolara amerykańskiego wyglądał na przestrzeni ostatnich dni polski złoty?

Kursy walut na rynku Forex w czwartek, 16 grudnia 2021 r.

Para walutowa Symbol Kurs walutowy Data aktualizacji
Kurs dolara USDPLN 4,0897 zł 16.12.2021, godzina 9:00
Kurs euro EURPLN 4,6235 zł 16.12.2021, godzina 9:00
Kurs funta GBPPLN 5,4267 zł 16.12.2021, godzina 9:00
Kurs franka CHFPLN 4,4299 zł 16.12.2021, godzina 9:00

Kurs euro czeka na EBC

Kurs euro wzrósł na przestrzeni ostatnich dni o niemal 7 groszy, powracając w ten sposób w okolice wcześniej pokonanego wsparcia (teraz oporu) w wysokości 4,64 zł. To tam, już w miniony wtorek ponownie pojawiła się reakcja podażowa. Jeżeli więc trwające od tego czasu spadki będą kontynuowane, kurs euro mógłby powrócić w rejon linii tendencji wzrostowej, bądź nawet do horyzontalnego wsparcia w wysokości 4,58 zł.Istotny wpływ na notowania wspólnej waluty może wywrzeć jednak dzisiejsze posiedzenie i późniejsza konferencja Europejskiego Banku Centralnego, od wydźwięku której zależeć będzie to, czy euro będzie kontynuować spadki, czy być może powróci na ścieżkę wzrostów i wybije ponad 4,64 zł.

Kurs euro do polskiego złotego (EURPLN) | Źródło: TradingView
Kurs euro do polskiego złotego (EURPLN) | Źródło: TradingView

Kurs franka szwajcarskiego odbija od oporu

Kurs franka szwajcarskiego wzrósł na przestrzeni ostatnich dni o ponad 8 groszy. Zwyżka ta zatrzymała się w okolicy lokalnego oporu w wysokości 4,4530 zł i mierzenia 50 proc. korekty Fibonacciego, gdzie już we wtorek pojawiła się presja podażowa. Jeżeli tyle trwające od tego czasu spadki będą kontynuowane, notowania szwajcarskiej waluty mogłyby powrócić nawet w okolice 4,38 zł.

Kurs franka szwajcarskiego do polskiego złotego (CHFPLN) | Źródło: TradingView
Kurs franka szwajcarskiego do polskiego złotego (CHFPLN) | Źródło: TradingView

Kurs funta wzrósł o 11 groszy

Kurs funta wzrósł w ostatnim czasie o niemal 11 groszy. Jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, notowania szterlinga mogłyby powrócić nawet w rejon 5,48 zł. Istotny wpływ na notowania brytyjskiej waluty w trakcie czwartkowej sesji może wywrzeć jednak dzisiejsze posiedzenie Banku Anglii, które być może przyczyni się do ponownych spadków GBP.

Kurs funta do polskiego złotego (GBPPLN) | Źródło: TradingView
Kurs funta do polskiego złotego (GBPPLN) | Źródło: TradingView

Kurs dolara spadnie do 4 zł?

Kurs dolara wzrósł w ostatnim czasie o niemal 8 groszy. Zwyżka ta zatrzymała się w okolicy technicznego oporu w wysokości 4.12 zł, gdzie po wczorajszym posiedzeniu FOMC pojawiła się większa presja podażowa. Jeżeli tylko opór ten zostanie trwale odrzucony, notowania amerykańskiej waluty mogłyby osunąć się nawet do 4 zł.

Kurs dolara amerykańskiego wobec polskiego złotego (USDPLN) | Źródło: TradingView
Kurs dolara amerykańskiego wobec polskiego złotego (USDPLN) | Źródło: TradingView

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: s p 500 | pekao akcje opinie | giełda rekomendacje | cdr notowania | kurs funta prognozy na najbliższe dni | notowania cleon pharma | kurs euro prognozy | kurs hrywny wykres |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Conotoxia


Poprzedni artykułNotowania Skarbiec Holding zakończyły wczoraj handel powyżej poziomu 30 zł
Następny artykułGrupa IMC: Wyniki zbiorów kukurydzy istotnie powyżej planu
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here