Naga MarketsKurs dolara wraca do spadków. Ropa i złoto bez zmianLepsze nastroje we wtorek z powrotem wzrostów na rynku akcji i osłabieniem USD. W centrum uwagi przemówienie Janet Yellen w Senacie USA, gdzie oczekiwane są komentarze o polityce fiskalnej i dolarze. Ropa i złoto bez zmian. Przesłuchanie Yellen w Senacie będzie prawdopodobnie dotyczyć polityki kursowej, ale posłuży również jako pierwszą okazję dla kongresmenów, by zweryfikować plan pomocowy prezydenta elekta Joe Bidena w wysokości 1,9 biliona dolarów. Według przygotowanego oświadczenia, Yellen powie im, że niskie koszty pożyczki oznaczają, że nadszedł czas, aby „działać na wielką skalę”.

EUR/USD nie może przebić się przez 1,21

Większość giełd w Azji rośnie, odwracając poniedziałkowe straty. Japoński Nikkei225 rośnie o 1,4 proc., Hang Seng zyskuje 2,1 proc., a koreański KOSPI wzrasta o 2,6 proc.
Futures na S&P500 rośnie o 0,6 proc. Wczoraj rynki w USA były zamknięte z powodu święta.

Te artykuły również Cię zainteresują
Kontrakt na DAX zyskuje 0,7 proc., zapowiadając kontynuację wzrostów w Europie.
Na rynku walutowym mamy ponowne odejście od dolara, choć głównie na parach z walutami ryzykownymi. AUD/USD odbija do 0,7710, NZD/USD rośnie do 0,7130. Silne są NOK i CAD.

EUR/USD nie może przebić się przez 1,21. Włoski premier Conte wygrał ważne wotum zaufania w Izbie Deputowanych, ale dziś czeka go trudniejsze głosowanie w Senacie. Przegrana zmusiłaby go do złożenia rezygnacji prezydentowi Mattarelli.

GBP/USD zatrzymał wzrosty na 1,36. EUR/PLN zaczyna dzień pod 4,53.
Cena złota jest stabilna przy 1841 USD/oz. Bez większych zmian też na rynku ropy naftowej, gdzie WTI traci 0,1 proc. do 52,3 USD/b.a

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here