Naga MarketsKurs dolara wraca do słabości, a S&P 500 rośnie dzięki informacjom o luzowaniuWe wtorek giełdy zaczynają od wzrostów w ślad za późnym odbiciem Wall Street w poniedziałek pod wpływem doniesień o dalszym poluzowaniu zakazów poruszania. Wraca słabość USD; decyzja RBA nie zaszkodziła AUD. Ropa odbija na nadziejach wzmocnienia popytu.

S&P 500 rośnie o 0,8%, giełda odbija po poniedziałkowych osunięciach

W handlu ograniczonym lokalnymi świętami w Japonii, Chinach i Korei Południowej, Hang Seng zyskuje 0,8 proc., a australijski AS200 rośnie o 1,6 proc. Futures na S&P500 rośnie o 0,8 proc. po zwrocie rynku kasowego wczoraj z -1 proc. do +0,43 proc. na zamknięciu.

Powód? Ogólnie pozytywne doniesienia w temacie złagodzenia zakazów związanych z koronawirusem. Liczba nowych przypadków zachorowań w stanie Nowy Jork była najniższa od marca; Arizona i Kalifornia ogłosiły plany otwierania punktów usługowych.

Optymizm dotyczący ożywienia gospodarczego po wybuchu koronawirusa chwilowo przeważył nad obawami o skutki przebudzenia sporu między Chinami i USA, które jeszcze wczoraj posyłały indeksy w dół.

Wysokiej rangi doradcy w administracji Trumpa zasygnalizowali, że nie będzie żadnej kary ekonomicznej dla Chin, jeśli będzie przestrzegać umowy handlowej zawartej w styczniu.

Kurs dolara znowu traci, waluty Antypodów mocniejsze

Uspokojenie nastrojów przynosi powrotne osłabienie USD, a mocniejsze są AUD i NZD. EUR/USD pozostaje przy 1,09, USD/JPY dryfuje nisko na 106,60.

AUD praktycznie nie odczuł skutków komunikatu RBA, który zgodnie z oczekiwaniami utrzymał stopę kasową na 0,25 proc. RBA wyraziło wolę zwiększenia zakupów aktywów w razie potrzeby. Bank prognozuje skok bezrobocia do 10 proc., zanim spadnie do 7 proc. na koniec przyszłego roku. Oczekuje też, że inflacja tymczasowo spadnie ujemnie w czerwcu. AUD/USD odbija do 0,6460.

Oczekiwania większych cięć wydobycia i poprawy po stronie popytu ciągną ceny ropy naftowej wyżej. WTI w dostawie na lipiec rośnie o prawie 3 proc. do 24,1 USD/b.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here