Naga Markets



Kurs dolara wpływa na spadek siły złotego oraz innych walut rynków wschodzącychSpadek apetytu na ryzyko na rynkach finansowych odbija się na notowaniach walut gospodarek rozwijających się. Złoty kompletnie nie zareagował na decyzję RPP.

Kurs dolara znacząco wpływa na inne waluty

W czwartek po południu, kurs EUR/USD cofa się o 0,4 proc. do poziomu 1,1987, najniżej od grudnia, co doskonale obrazuje sentyment rynku.

Te artykuły również Cię zainteresują




W takim otoczeniu, walutom krajów EM trudno wybić się ponad kreskę. Żadna z walut regionu nie uchowała się przed presją wyprzedaży ryzykownych aktywów. Przed decyzją CNB, korona czeska traci względem euro 0,2 proc., a kurs EUR/CZK wynosi 25,95 pkt. Podobne spadki notuje forint, z kursem EUR/HUF w okolicy 356 pkt. Nieco lepiej prezentują się waluty surowcowe. Na fali wzrostu ceny ropy naftowej zyskuje rubel, z kursem USD/RUB na poziomie 75,57 pkt.

Złoty jest nieco słabszy, jednak trudno doszukiwać się w tym działań RPP. Środowy komunikat był bliźniaczo podobny do tego sprzed miesiąca, bez wyrażenia większego niezadowolenia z umocnienia kursu. EUR/PLN zyskuje w czwartek o,4 proc., ale wciąż znajduje się poniżej 4,50. W relacji do funta szterlinga, złoty traci 0,8 proc., a kurs GBP/PLN wzrósł do poziomu 5,1220. Podobna strata widoczna jest w parze z dolarem, a kurs USD/PLN znajduje się w okolicy 3,7535.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: cena dolara | ropa notowania | usd | kursy walut w czasie rzeczywistym forex | kurs krypto |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here