Naga MarketsKurs dolara we wtorkowej korekcie. EUR/USD poniżej poziomu 1,20 USDWe wtorek dolar oddaje część umocnienia z końca listopada. Ruch wzrostowy EUR/USD drugi dzień z rzędu jest gaszony tuż przed 1,20 a notowania spychane na niespełna 35 pipsów od tej okrągłej bariery, która nie tylko aktywizuje sprzedających, ale we wrześniu sprowokowała Głównego Ekonomistę EBC do podkreślenia zaniepokojenia siłą waluty. Przekłada się to na utrzymywanie USD/PLN blisko 3,75.

Kurs dolara traci do złotego oraz do euro

W przypadku funta nie zmienia się nic, trwa nerwowe oczekiwanie na finał negocacji ws. umowy handlowej. Rynki chcą wierzyć w porozumienie w tym tygodniu, na około tydzień przed szczytem UE, na którym dokument mógłby zostać ratyfikowany. GBP/USD jest w połowie przedziału wahań z ostatnich dni, czyli przy 1,3330. EUR/GBP rośnie w kierunku 0,90 a GBP/PLN utrzymuje się w pobliżu 5,00 – bariery, wokół której notowania krążą już od niemal czterech tygodni w oczekiwaniu na informacje, które będą impulsem do skoku na wyższe pułapy.

Te artykuły również Cię zainteresują


Ethereum (ETH) najdroższe w historiiKurs EUR/PLN pozostaje zamknięty w wąskim przedziale wahań, lekko podbija w jego ramach, ale w wyniku tego ruchu jest dokładnie w połowie zakresu 4,46 – 4,51

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here