Naga MarketsDolar pozostaje słaby na szerokim rynku mimo nieznacznego wzrostu nerwowości w oczekiwaniu na konferencję Białego Domu, gdzie mają zostać ogłoszone posunięcia wobec Chin w odwecie za wprowadzane zmiany w Hong Kongu – godzina nie jest znana.

Notowania dolara pozostają słabe na rynku

Można to tłumaczyć specyfiką końcówki miesiąca, chociaż poczekajmy na reakcje za kilka godzin – skala reakcji będzie zależeć od tego na jakie ruchy zdecyduje się Biały Dom i jaka będzie odpowiedź Chin. W nocy pojawił się ciekawy wątek dotyczący Tajwanu. W chińskiej prasie pojawia się narracja mówiąca o konieczności pokojowego zjednoczenia, chociaż jeden z generałów nie wykluczył rozwiązania siłowego, jeżeli będzie taka konieczność. Tego typu „aspiracje” Pekinu nie są nowością, ale zwiększają tylko ryzyko eskalacji relacji z USA.

Te artykuły również Cię zainteresują
W przestrzeni FX uwagę zwraca dzisiejsze wybicie EURUSD ponad poziom 1,11, po tym jak wczoraj wieczorem zbliżyliśmy się do tego poziomu. Inwestorzy zdają się nie przejmować politycznymi trudnościami związanymi z programem pomocowym dla strefy euro (ryzyko długich negocjacji), kierując się bardziej przesłankami technicznymi – wybicie bariery 1,10. Na dziennym RSI 9 doszło do przełamania widocznej linii oporu, co potwierdza trend. Oporem są poziomy szczytów z końca marca (1,1143-46).

Wykres dzienny EURUSD

Autor również poleca:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here