Kurs dolara w odwrocie, euro traci, funt i frank również spadają, złoty w dobrej kondycji w czwartek 21 maja
Kurs polskiego złotego

Przedostatnia sesja w tym tygodniu przynosi ponownie nieco większą zmienność na parach walutowych z polskim złotym. W czwartek szczególnie spore ruchy widzimy na CHFPLN, gdzie frank szwajcarski traci 0,7% na korzyść złotówki. Polska waluta zyskuje także do dolara, euro, i funta. Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na głównych walutach czyli funcie, euro, dolarze i franku (GBP, EUR, USD, CHF) w ujęciu do złotego PLN.

  • Złotówka wyraźnie zyskuje do franka szwajcarskiego w czwartek
  • Złoty umacnia się także do dolara, euro i funta
Para walutowa Symbol Kurs walutowy Data aktualizacji
Kurs dolara USDPLN 4,1250 zł 21.05.2020, godzina 17:50
Kurs euro EURPLN 4,5175 zł 21.05.2020, godzina 17:50
Kurs funta GBPPLN 5,0420 zł 21.05.2020, godzina 17:50
Kurs franka CHFPLN 4,2512 zł 21.05.2020, godzina 17:50

Kurs dolara traci 0,1% do złotego

Patrząc na wykres złotego do dolara w godzinach popołudniowych obserwujemy odbicie, niemniej w skali całego dnia złoty zyskuje do amerykańskiej waluty. W skali kilku ostatnich dni to nasza waluta wiedzie prym i umacnia się nie tylko do USD, ale także do euro, franka czy funta.

Patrząc technicznie, para USDPLN próbowała pod koniec ubiegłego tygodnia wybić górą z boxa, niemniej jak widać doszło do dynamicznego odwrotu. Na interwale H4 testowane doszło do wybicia dolnego ograniczenie boxa konsolidacyjnego. Jeśli sentyment się nie zmieni, to istnieje szansa na test strefy przy 4,0900 zł.

Wykres USDPLN
USDPLN interwał H4

 – Po otwarciu giełdy na Wall Street dolar zaczął nieznacznie odrabiać straty względem większości walut, po tym jak pojawiło się niezdecydowanie, co do tego, czy indeksy będą kontynuować marsz w górę. Bilans dzisiejszych odczytów (cotygodniowe bezrobocie, Philly FED, PMI) nie przyniósł negatywnych impulsów, ale utrzymują się obawy, co do dalszego rozwoju sytuacji w relacjach USA-Chiny – komentuje analityk DM BOŚ Marek Rogalski.

Kurs franka CHFPLN w odwrocie

Najwięcej dzieje się w ostatnich dniach na franku. Patrząc na przedział czasowy D1, kurs franka do złotego dynamicznie zawrócił na początku tygodnia, i znajduje się pod presją sprzedających. Pomimo, że główna tendencja pozostaje w średnim terminie wzrostowa, niewykluczone jest pogłębieni obecnie obserwowanej korekty. Kluczowym wsparciem pozostaje dopiero dolne ograniczenie układu Overbalance, gdzie znajduje się także mierzenie 38,2% Fibonacciego.

Wykres CHFPLN
CHFPLN interwał D1

Kurs euro do złotego blisko wsparcia przy 4,51 zł

Podczas czwartkowej sesji widać także spadki na euro w ujęciu do złotego. W czwartek kurs euro do złotego znajduje się 0,3% pod kreską. Patrząc na wykres, notowania zbliżają się do kluczowej strefy wsparcia przy 4,51 zł. Miejsce to wynika z dolnego ograniczenia konsolidacji oraz mierzenia 38,2% Fibonacciego ostatniej fali wzrostowej.

Wykres EURPLN
EURPLN interwał H4

Kurs funta do złotego w sekwencji spadkowej

Na funcie brytyjskim w ostatnich dniach możemy obserwować chyba największe spadki z omawianych dziś par walutowych. Patrząc na wykres, zgodnie z metodologią Overbalance, doszło do zmiany sekwencji na spadkową, o czym pisaliśmy w ostatnim czasie. Kluczowym oporem pozostaje strefa przy 5,12 zł, dopóki kurs jest poniżej obowiązuje tendencja spadkowa.

Wykres GBPPLN
GBPPLN interwał H4

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here