Naga MarketsKurs dolara amerykańskiego w ostatnich miesiącach nie był pozbawiony zmienności: wahające się oczekiwania wobec Rezerwy Federalnej (Fed), rozczarowujące dane o zatrudnieniu, rosnąca inflacja oraz globalny kryzys energetyczny i kryzys łańcucha dostaw były kluczowymi tematami dla USD. Obecnie, gdy rynek wchodzi w ostatni kwartał roku, wszystkie oczy zwrócone są na najnowsze dane dotyczące inflacji w USA oraz protokoły FOMC, które mają zostać opublikowane jeszcze dziś.Fed staje się bardziej jastrzębi

Ostatnie rozczarowujące dane o zatrudnieniu w USA w zeszły piątek były ciosem dla dolarowych byków. Jednakże, przy szerszym skupieniu się na szalejącej inflacji, rynek nadal jest przygotowany na to, że Fed zacznie ograniczać luzowanie polityki pieniężnej w tym roku. W istocie, ostatnie komentarze Fed podkreśliły zauważalną jastrzębią zmianę w banku centralnym. Coraz więcej decydentów zaniepokoiło się ścieżką cen, wskazując na potrzebę taperingu.

Wczoraj Bostic z Fed wyraził opinię, że trwający w USA skok inflacji nie może być dłużej postrzegany jako tymczasowy i grozi trwałymi szkodami dla amerykańskiej gospodarki. Bostic zauważył, że inflacja wzrosła bardziej niż on i inni członkowie Fed oczekiwali, a teraz istnieje ryzyko, że będzie trwać dłużej niż oczekiwano.

Mając to na uwadze, Bostic wyraził poparcie dla natychmiastowego taperingu i zaznaczył, że skorygował również swoje prognozy dot plot, przybliżając przewidywany wzrost stóp w USA. Poglądy te zostały powtórzone przez Bullarda z Fed, który wezwał do rozpoczęcia taperingu już w przyszłym miesiącu i zakończenia go w I kwartale 2022 r., aby dać Fedowi elastyczność do podniesienia stóp w razie potrzeby.

Przed publikacją raportu o CPI rynek oczekiwał, że inflacja zasadnicza pozostanie bez zmian miesiąc do miesiąca na poziomie 0,3%, podczas gdy inflacja bazowa wzrośnie do 0,2% z 0,1%. Jednakże, w świetle odczytów inflacyjnych, które obserwujemy gdzie indziej, istnieje silne ryzyko wzrostu przed dzisiejszym posiedzeniem.

Kurs dolara kontynuuje wzrost w ramach szerokiego byczego kanału, który wyznaczył ramy rajdu od najniższych poziomów tego roku. Cena powraca obecnie powyżej 94,30, a kolejną przeszkodą jest 94,69. Zarówno MACD jak i RSI są bycze, dlatego też należy skupić się na kontynuacji zwyżki w kierunku szczytu kanału w okolicach 95,61, twierdzi Marcin Kiepas.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: średni kurs hrywny | indeks nasdaq | eurpln stooq | notowania cleon pharma | korona szwedzka kurs | bitcoin wiadomości | lotos akcje cena |

investJesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here