Naga Marketswojna handlowa USA ChinyDlaczego czeka nas “polityczny” tydzień na rynkach i jak to może przełożyć się na kursy walut? Zapraszamy na kolejny odcinek Świata Walut Marka Rogalskiego – głównego analityka walutowego Domu Maklerskiego Banku Ochrony Środowiska. Jest to program z którego dowiesz się o wszystkich najważniejszych wydarzeniach, które miały wpływ na rynek walut, a także poznasz najaktualniejsze dane. Wejdź i dowiedz się co się dzieje w Świecie Walut aby być na bieżąco!


Rośnie ryzyko poważnych perturbacji na rynkach

Kluczowym czynnikiem na ten tydzień są rozmowy amerykańsko-chińskie, delegacji na wysokim szczeblu, rozpoczną się one w czwartek i potrwają dwa dni. Istnieje ryzyko, że Chińczykom przestanie zależeć na umowie handlowej, co znacznie zmniejszy szanse na reelekcję Trumpa w przyszłym roku – powiedział analityk BOŚ.

Te artykuły również Cię zainteresują
Chińczycy pozostają niechętni co do cięć subsydiów dla własnych firm, gdyż zwiększają one konkurencyjność chińskiego eksportu. W takich warunkach Trump najprawdopodobniej będzie dążył do tymczasowej umowy, jednak Chiny mogą chcieć „wcisnąć” swoją wersję umowy.

– Strona chińska nie chce rozmawiać o subsydiach i reformach w przemyśle. Są skłonni rozmawiać na temat rzeczy bardzo płytkich np. zwiększania zakupów amerykańskiej soi, jednak nie chcą wchodzić w główne elementy sporu. Czy w takim razie Donald Trump będzie dążył do umowy handlowej czy po raz kolejny wkurzy się na chińczyków i zobaczymy w tym tygodniu istotne perturbacje? – dodał.

A jeśli interesujesz się finansami i biznesem oraz chcesz być na bieżąco z najciekawszymi informacjami z Polski, Europy i Świata, już teraz SUBSKRYBUJ nasz kanał. Będziesz niezwłocznie informowany o nowościach, które pojawiają się w telewizji Comparic24.TV oraz na naszym kanale. Zasubskrybuj kanał Comparic24.TVConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here