Naga MarketsNie zapiski z czerwcowego posiedzenia FED, a strach przed Deltą pchający rynki w tryb risk-off stał sie głównym czynnikiem determinującym zachowanie się rynków w mijającym tygodniu. Dolar jest wygranym na szerokim rynku, ale koszyk dolara nie wzrósł aż tak znacząco, gdyż w gronie silniejszych od amerykańskiej waluty znalazły się euro, jen i frank, których waga jest duża.

Kursy walut. Kto wypada najsłabiej, kto najmocniej?

W gronie najsłabszych walut są natomiast korona norweska, dolar kanadyjski i rosyjski rubel – tu wspólny mianownik to wyraźna przecena na rynku ropy naftowej po kryzysie związanym z decyzyjnością w kartelu OPEC. Niemniej uwagę zwraca też redukowanie wcześniejszych strategii reflacyjnych, czyli opartych o scenariusze zakładające zacieśnianie polityki przez lokalne banki centralne.Wariant Delta sprawił, że są one weryfikowane za sprawą powracających restrykcji (na razie w Azji). W regionie słabo wypadł forint, za nim uplasował się złoty, a potem korona czeska. Zaskakująco wysoka inflacja na Węgrzech w czerwcu może jednak sprawić, że tamtejsza waluta będzie dobrym kandydatem do odreagowania w sytuacji nawet przejściowej poprawy nastrojów na rynkach.

Kurs funta (GBP/USD) – możliwe odreagowanie przeceny?

Ostatnie dni przyniosły cofnięcie notowań GBPUSD w okolice dołków z samego początku lipca przy 1,3730, ale ich nie naruszyły. To może dawać pretekst do technicznego odreagowania w kolejnych dniach. Uwagę zwraca ułożenie technicznych wskaźników, a także relatywnie niski wskaźnik hospitalizacji i zgonów z tytułu COVID, biorąc pod uwagę, że liczba zakażeń wariantem Delta przekroczyła 30 tys. Nie oznacza to jednak, że decyzja rządu o zniesieniu wszelkich restrykcji z dniem 19 lipca, nie będzie nieść ze sobą dodatkowej niepewności.

Wykres dzienny GBPUSD

Kurs euro (EUR/USD) – lekkie cofnięcie do linii trendu

Kurs EURUSD lekko cofa się w piątek testując naruszoną wczoraj linię trendu spadkowego – obecnie przy 1,1825. Wczorajsze podbicie notowań było nieco zaskakujące biorąc pod uwagę widoczny tryb risk-off na rynkach premiujący bardziej dolara. Może mieć to związek z faktem, że euro ze względu na “gołębie” podejście EBC, było wykorzystywane jako waluta finansująca spekulacyjne strategie. Tym mniejszy tryb risk-off widoczny dzisiaj, może ujemnie wpływać na perspektywę podbicia euro.

Wykres dzienny EURUSD

Technicznie ważny poziom to 1,1846 (dołek z 18 czerwca), zamknięcie piątkowego handlu powyżej mogłoby dać perspektywę wzrostu na początku przyszłego tygodnia. Inaczej może znów dominować trend spadkowy, chociaż ten jest łatwiejszy do wytłumaczenia fundamentalnie.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: s&p 500 spółki | cfd co to jest | datawalk kurs | orlen kurs | polski zloty | akcje enea | notowania nasdaq |


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here