Naga MarketsKurs dolara w obliczu koronawirusa i spadków na rynkach giełdowychWiększa nerwowość na rynkach akcji w związku z negatywnymi statystykami dotyczącymi rozprzestrzeniania się koronawirusa i związanego z tym procesu kwarantanny uderzającego w globalną gospodarkę, nie przekłada się na wyraźniejsze umocnienie dolara.


Kurs dolara NZD negatywnie wyróżnia się na tle walut G10

Amerykańskiej walucie nieco szkodzą przepychanki polityczne w Kongresie pomiędzy Demokratami, a Republikanami – w efekcie czego gigantyczny pakiet fiskalny nie został jeszcze przyjęty.  Rynek negatywnie odebrał też słowa Jamesa Bullarda z FED, który stwierdził, że bezrobocie może wzrosnąć nawet do 30 proc., a PKB spaść o połowę. Wezwał on też decydentów do zwiększenia skali podejmowanych działań.

Negatywnie na tle walut G-10 wyróżnia się dzisiaj dolar nowozelandzki, który mocno stracił po tym, jak władze zdecydowały o zamknięciu wszystkich przedsiębiorstw z wyjątkiem kluczowych dla gospodarki. Jednocześnie RBNZ rozpoczął skup aktywów (QE) w wysokości 30 mld NZD. Wpływ na notowania NZD miało też fatalne zachowanie się rynku akcji w Nowej Zelandii. Słabo zachowuje się też dolar australijski.

Frank i jen korzystaj na ucieczce od ryzyka

Widoczna ucieczka od ryzyka wyraźnie premiuje dzisiaj JPY, ale już nie CHF (rynek obawia się aktywności SNB?).  Notowania USDJPY na chwilę spadły poniżej bariery 110,00, ale już zawracają,co może sugerować, że prymat JPY nie będzie trwał długo. Zwłaszcza, że oczekuje się ogłoszenia kolejnej rundy luzowania przez Bank JaponiiConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here