Naga Markets

Kurs dolara w nieznacznej korekcie mimo "jastrzębiego" FEDBilans czwartku to już tylko nieznaczne umocnienie dolara i jego korekta w ciągu dnia, nieraz widoczna jak na USDJPY, gdzie po 24 latach Bank Japonii powrócił do praktyk interwencji na rynku FX. Odrzucając jednak przypadek jena, widać, że widoczna płytka korekta na parach z dolarem może być uznana za coś naturalnego po ostatnich silnych ruchach na dolarze.

Kurs dolara ze sprzedażą faktów po decyzji Fed

Zgoda, że FED wypadł “jastrzębio”, a Powell dał wiele powodów ku temu, aby w średnim terminie dolar mógł być wyżej, a indeksy na giełdach dalej spadały. W krótkim terminie rynki jednak często lubią zaskakiwać swoim zachowaniem, taka jest ich natura.Na tygodniowym koszyku dolara widać, że trend spadkowy w średnim terminie pozostaje silny i nie widać zbytnio sygnałów mogących to zmienić. Niewykluczone, że przełom będzie poprzedzony dosyć głośnym “narzekaniem” na nazbyt silnego dolara i politykę FED, który nie liczy się z nikim. Warto wspomnieć na to, co działo się w tej materii w pierwszej połowie lat 80-tych XX wieku.

Wykres tygodniowy FUSD
Wykres tygodniowy FUSD

W krótkim terminie kierunek na dolarze mogą nadawać emocje widoczne na Wall Street. Wizja jeszcze wyższych stóp procentowych w 2023 r. zmienia wyceny dla giełdowych spółek, ale wydaje się, że technicznie ważnym wsparciem na S&P500 będą już okolice 3720-3740 pkt., chociaż w dłuższym terminie najpewniej zejdziemy jeszcze niżej.

Wykres dzienny FUS500
Wykres dzienny FUS500

W perspektywie kilku dni ewentualny dołek na giełdach, mógłby jednak przynieść próbę rozwinięcia spadkowej korekty na dolarze.

Wykres dzienny EURUSD
Wykres dzienny EURUSD

Próba odbicia na EURUSD zakończyła sie dzisiaj niepowodzeniem – notowania odbiły się od oporu w okolicach 0,99 i zjechały na nowe minima. Wybicie kolejnej “równej” bariery przy 0,98 jest niewykluczone. To teoretycznie otwiera drogę w okolice 0,96-0,97, zanim nie pojawi się kolejna próba odreagowania.

Autor poleca również:

XTBŚledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here