Naga MarketsKurs dolara w górę w kolejnych miesiącach zdaniem Morgan StanleyDolar amerykański miał za sobą wzrostowy I kw. 2021 r., który łącznie zapewnił zwyżkę indeksu amerykańskiej waluty (DXY) o 3,66%. Jednak pierwsza połowa II kw. przyniosła przecenę, która skasowała ten zakres zwyżki i obecnie DXY notowany jest na poziomach z początku roku. Analitycy Morgan Stanley są zdania, że dolar powróci do trendu umocnienia na kolejne kilka miesiące.

  • Morgan Stanley spodziewa się jednak, że krótkoterminowo dolar może kontynuować trend osłabienia
  • Jednak już jesienią może nastąpić powrót do umocnienia USD
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

Dolar w długim terminie w górę, uważa Morgan Stanley

Kurs dolara amerykańskiego obrazowany przez indeks dolara wraz z początkiem nowego kwartału niczym za dotknięciem magicznej różdżki zmienił trend z wzrostowego na konsekwentny trend spadkowy. Od początku kwietnia indeks dolara opadł już o 3,6%.

Te artykuły również Cię zainteresują
Analitycy Morgan Stanley Research uważają jednak, że trend spadkowy dolara jest tylko krótkoterminowym zaburzeniem, które jest przystankiem przed kontynuacją długoterminowego trendu umocnienia amerykańskiej waluty.

Kurs dolara w górę w kolejnych miesiącach zdaniem Morgan Stanley
Indeks dolara (DXY). Źródło: tradingview.com

Spodziewamy się umiarkowanego, ale dość szerokiego umocnienia dolara przez następne 12 miesięcy, co wyprowadziłoby notowania DXY z dołka do lokalnych szczytów 5% powyżej poziomów, na których przebywały od połowy 2020 roku. – stwierdzili analitycy Morgan Stanley.

Zobacz również: Elon Musk twórcą Bitcoina? Ponad połowa Australijczyków właśnie tak uważa

Jednak, nie wykluczają oni dalszego osłabienia dolara w kolejnych tygodniach jako kontynuacja obecnych tendencji na rynku walutowym.

– Nadchodzące tygodnie raczej przyniosą nieco więcej osłabienia USD w sytuacji, gdy odbudowa europejskiej gospodarki nabiera tempa, co może zepchnąć DXY do 88 pkt., jednak nie spodziewamy się, żeby minima z początku 2018 roku zostały przełamane w sposób znaczący. – zaznaczyli przedstawiciele Morgan Stanley Research.

Plus500

invest

Niemniej, bazowy scenariusz na kolejne kilkanaście miesięcy to ich zdaniem umocnienie dolara i powrót do poziomów notowanych jeszcze na koniec I kw. 2021 r.

Jesienią dolara amerykański powinien zmienić trend, gdy Fed zacznie sygnalizować normalizację i powstanie spora różnica między polityką stosowaną przez amerykański bank centralny oraz resztę świata, co może stopniowo wynosić USD na wyższe poziomy, wskutek czego DXY może osiągnąć nawet 93 pkt. do połowy 2022 roku, co jest 3% wyżej niż rynkowy konsensus. – podsumowali analitycy Morgan Stanley Research.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: azoty akcje | gpw | ropa wti prognozy | notowania ropy naftowej | pkn orlen akcję | kurs pge | lpp notowania |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here