Kurs dolara w górę, USD/PLN po 3,6720 zł. Euro kosztuje 4,49 zł, a funt 4,9020 zł. Złoty traci 21 grudnia
Pary walutowe z polskim złotym

Podczas dzisiejszej sesji możemy obserwować słabość polskiego złotego. Nasza krajowa waluta mocno traciła względem głównych walut w pierwszej połowie dnia. Euro, dolar, funt i frank były notowane znacznie powyżej piątkowej ceny zamknięcia sesji. Niemniej straty zostały ograniczone w drugiej połowie sesji, a kurs GBP znajduje się pod kreską. Co dalej z notowaniami PLN? Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na głównych walutach (GBP, EUR, USD, CHF) w ujęciu do złotego PLN.

  • Polski złoty traci w poniedziałek do euro, dolara, franka
  • Funt brytyjski wymazuje poranne wzrosty i znajduje się pod kreską
  • USD umacnia się 0,45%, a EUR zyskuje 0,3% wobec złotego
Para walutowa Symbol Kurs walutowy Data aktualizacji
Kurs dolara USDPLN 3,6720 zł 21.12.2020, godzina 18:05
Kurs euro EURPLN 4,4900zł 21.12.2020, godzina 18:05
Kurs funta GBPPLN 4,9020 zł 21.12.2020, godzina 18:05
Kurs franka CHFPLN 4,1447 zł 21.12.2020, godzina 18:05

Kurs dolara rozpoczyna sesję od wzrostów jednak wymazuje większość ruchu

Patrząc technicznie na wykres W1, notowania USD/PLN zakończyły ubiegły tydzień na symbolicznym plusie. Niemniej zamknięcie sporym dolnym cieniem doprowadziło do kontynuacji wzrostów na dzisiejszej sesji. Ruch w górę jest jednak niwelowany w kolejnych godzinach, przez co szanse na dalszą zwyżkę spadają. Aktualnie kluczowa pozostaje strefa przy mierzeniu 61,8% Fibonacciego, która powinna stanowić kluczowy opór. Ponadto patrząc na szerokie ujęcie, główny sentyment pozostaje spadkowy, a dopiero wyjście powyżej poziom 3,79 zł mogłoby zmienić sentyment na wzrostowy.

Wykres USD/PLN
USD/PLN interwał W1

Kurs funta GBP/PLN pod kreską w poniedziałek

Na kursie funta do złotego możemy obserwować w ostatnim czasie podwyższoną zmienność co ma związek z doniesieniami z Wielkiej Brytanii, zarówno tymi dotyczącymi koronawirusa, jak i rozmów Brexitowych. Patrząc technicznie na wykres, kluczowym oporem pozostają okolice poziomu 4,9750 zł, gdzie znajduje się dolne ograniczenie pokonanego układu 1:1. Wsparcie wypada z kolei przy 4,8930 zł. W przypadku wybicia dołem, istnieje szansa na ruch w kierunku ostatnich minimów przy 4,7860 zł.

Wykres GBP/PLN

GBP/PLN interwał D1

Kurs euro niweluje znaczną część wzrostów

Euro rozpoczęło dzisiejszą sesję od umocnienia względem złotego. Niemniej w kolejnych godzinach kupujący odpuścili, przez co na interwale dziennym tworzy się spory cień górny. Jeżeli dzisiejsza sesja zamknie się na obecnym poziomie bądź niżej, niewykluczone są spadki kolejnych dniach. Nastroje na PLN mogą jednak w najbliższym czasie zależeć od doniesień dotyczących koronawirusa.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał D1

Kurs franka wróci poniżej oporu?

W związku z solidną wyprzedażą na rynku akcji, także na polskim złotym mogliśmy obserwować podwyższoną zmienność. Kurs franka rozpoczął dzień od wyraźnych wzrostów, jednak w godzinach popołudniowych widać wyraźne cofnięcie. Na dziennej ramie czasowej niewykluczone jest więc utworzenie pro spadkowej formacji spadającej gwiazdy. O tym czy sygnał spadkowy finalnie się pojawi będzie można powiedzieć jednak dopiero po zamknięciu świeczki.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here