Naga MarketsKurs dolara w górę przez risk off. Euro (EUR/USD) i funt (GBP/USD) na wykresachZgodnie z rannymi przewidywaniami, złe otwarcie rynku kasowego na Wall Street podbija globalny risk-off, którego beneficjentem staje się dolar. Spadki na nowojorskiej giełdzie to “zasługa” wystąpienia Joe Bidena, którego pakiet fiskalny nie przyniósł pozytywnego zaskoczenia, a poza tym prezydent-elekt zapowiedział, że w najbliższych miesiącach przedstawi nowe rozwiązania podatkowe dla najbogatszych.

Kurs dolara vs Wall Street

Naruszenie wsparcia przy 3772 pkt. otwiera przestrzeń do większej korekty indeksu S&P500. Mocne wsparcie można wskazać przy 3720 pkt.

Te artykuły również Cię zainteresują
Wykres dzienny FUS500

Kurs funta (GBP/USD)

W gronie najsłabszych walut są dzisiaj waluty Antypodów, oraz korony skandynawskie, co potwierdza tryb globalnego risk-off. Słabo zachowuje się też funt, który jeszcze rano był jednym z liderów, a notowania GBPUSD ponownie testowały okolice 1,37. Po południu jesteśmy 120 punktów niżej, przecena jest wyraźna i raczej zapowiada większą korektę. Wsparcia to okolice 1,3495-1,3535.

GBP/USD

Kurs euro (EUR/USD)

Poniżej 1,21 zjechał EURUSD. W przypadku euro rynek czeka na poniedziałkowe głosowanie wotum zaufania dla rządu premiera Włoch. Uważnie będą śledzone też doniesienia nt. kolejnych obostrzeń w związku z COVID. W niemieckiej prasie pojawiły się spekulacje, że kanclerz Merkel chce nie tylko wydłużenia lockdownu, ale i jego zaostrzenia.

Wykres dzienny EURUSD

Techniczne wsparcie dla EURUSD to poziom 1,2058 bazujący na dołku sprzed miesiąca. Coraz więcej wskazuje jednak na to, że dojdzie do testowania kluczowej strefy 1,1930-1,2010 zaznaczonej jako żółty prostokąt.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here