Naga Markets

Nastroje związane z ryzykiem w nowym tygodniu wydają się być niższe, ponieważ inwestorzy oczekują dalszego zacieśniania polityki przez amerykańską Rezerwę Federalną w celu walki z inflacją. Rentowność 10-letnich papierów skarbowych w USA rośnie trzeci tydzień, co wspiera także wzrost kursu dolara.

  • Kurs dolara nieznacznie rośnie w oczekiwaniu na dane z USA i FOMC minutes
  • Marcin Kiepas, główny analityk Tickmill komentuje najnowsze wydarzenia rynkowe.
  • Sprawdź ofertę brokera Tickmill, który jest regulowany przez CySECSilny kurs dolara dzięki rentownościom obligacji

Ceny ropy natomiast spadają, odzwierciedlając słabnący globalny popyt oraz perspektywy porozumienia z Iranem i wznowienia dostaw z tego kraju. Dodatkowym dowodem na osłabienie globalnego popytu są dane z nocy ujawniające spadek wzrostu eksportu z Korei Południowej.

W dzisiejszym kalendarzu nie ma żadnych ważnych brytyjskich ani europejskich publikacji danych. Jedynym wydaniem jest indeks aktywności krajowej amerykańskiego Fedu z Chicago. W ciągu ostatnich dwóch miesięcy był on ujemny, wskazując, że wzrost aktywności spadł poniżej trendu.

W tym tygodniu najważniejsze wydarzenia to sympozjum ekonomiczne w Jackson Hole, które jest corocznym spotkaniem banków centralnych. Piątkowe uwagi przewodniczącego amerykańskiego Fed Powella będą uważnie analizowane, ponieważ rynki oceniają perspektywy polityki pieniężnej.

Przesłanie Powella będzie prawdopodobnie jastrzębie, a priorytetem w najbliższym czasie będzie walka z wysoką inflacją. W przyszłym miesiącu spodziewana jest kolejna podwyżka stóp procentowych w USA o 50 pb lub 75 pb.

Kluczowe dane skupiają się na jutrzejszych raportach flash sierpniowych badań PMI dla Wielkiej Brytanii, USA i strefy euro. Japońskie wskaźniki PMI zostaną opublikowane dziś wieczorem. Ostatnio aktywność w poszczególnych krajach wykazuje tendencję spadkową, choć w tym miesiącu spodziewamy się niewielkiego odbicia zarówno w przypadku brytyjskich, jak i amerykańskich wskaźników usług, ale dalszego spadku indeksu strefy euro. Wskaźniki cen będą uważnie obserwowane pod kątem dalszych oznak osłabienia (ale wciąż wysokiej) presji inflacyjnej.

W czwartek ukaże się również niemiecki sondaż gospodarczy IFO oraz opublikowany protokół z lipcowego posiedzenia EBC, kiedy to podniósł on stopy procentowe bardziej niż oczekiwano o 50 pb – oba te dane mają być opublikowane w czwartek. W USA oczekuje się, że PKB za II kwartał nie ulegnie zmianie w stosunku rocznym o -0,9%, ale w centrum uwagi znajdą się piątkowe odczyty dotyczące wydatków osobistych i deflatora PCE (preferowany przez Fed wskaźnik inflacji) za początek III kwartału.

XTBŚledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułNawet 100 mln zł zysku z jednego zagrania. Rafał Zaorski celuje w kolejną kryptowalutę
Następny artykułEkologia vs kryptowaluty – zmiany i udoskonalenia tokenów
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here