Naga MarketsKurs dolara w górę gdy Wall Street traci. Złoto walczy z oporemSpadkowa sesja na Wall Street wzmaga awersję do ryzyka, co pomaga umocnić dolara. Ceny ropy naftowej utrzymują się na wysokich poziomach, a większa zmienność notowana jest na rynku złota. AUD słabszy po decyzji RBA.

Kurs dolara wciąż utrzymuje się na wysokim poziomie

We wtorek RBA utrzymał stopy procentowe na niezmienionym poziomie, jednocześnie utrzymując gołębią retorykę, która sugeruje brak podwyżek stóp procentowych do 2024 roku. AUD/USD cofa się do 0,7255.W tym samym czasie NZD/USD spada do 0,6935. Na FX generalnie dominuje siła dolara, choć nieco większą stabilnością wykazują waluty surowcowe wspierane przez wysokie ceny ropy naftowej na rynkach finansowych.

Kartel OPEC+ postanowił trzymać się swoich dotychczasowych założeń i zdecydował o zwiększeniu wydobycia o 400 tys. baryłek w listopadzie. Nie wywołało to większej zmienności na rynku, a cena baryłki WTI utrzymuje się przy 77,7 USD.

Nieco więcej dzieje się na rynku złota, gdzie notowania walczą z oporem z okolicy 1760 USD. Linia przejściowo „pękła”, ale kurs ponownie zawrócił, czemu sprzyjał silniejszy dolar. W piątek rano cena uncji kruszcu oscyluje wokół 1755 USD.

Surowcom z pewnością ciążyć będą kolejne zapędy regulacyjne chińskich władz, które zakazują udzielania pożyczek pod spekulację na rynku surowców. Obecnie jednak kolejny już z serii zakazów nie przebija się istotnie do świadomości inwestorów.

Słabsze perspektywy gospodarcze w skutek kryzysu energetycznego i rekordowych cen ciążą rajdowi ryzyka na rynku akcji. W poniedziałek Wall Street kończyło dzień „na czerwono”.

Najsilniej zniżkował Nasdaq100, który stracił 2,14 proc. O 1,3 proc. skurczył się indeks S&P500, podczas gdy przecena Średniej Przemysłowej opiewała na 0,94 proc.

invest

Najwięcej sensacji wzbudziła z pewnością awaria systemów Facebooka. Walory spółki taniały o ponad 4,8 proc.

W Chinach handel pozostaje zamknięty, ale pozostałe azjatyckie benchmarki zeszły poniżej poziomów odniesienia. Japoński Nikkei225 traci 2,4 proc.

Relatywnie wysoko utrzymuje się cena Bitcoina. Notowania oscyluje wokół 49 tys. USD za token po niedawnej zwyżce o niemal 10 proc.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: notowania mwig40 | pkobp akcje opinie | kurs akcji lotos | kurs pko | gpw pgnig | orlen akcje | średni kurs dolara nowozelandzkiego |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here