Kurs dolara w górę, frank i funt również zyskują do złotego, euro stabilnie. Czwartek 14 maja
Banknoty USD i PLN

Czwartkowa sesja nie przebiega najlepiej dla polskiej waluty. Złoty znajduje się pod presją sprzedających i traci w stosunku do dolara, franka i funta, z kolei do euro pozostaje względnie stabilny. Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na głównych walutach czyli funcie, euro, dolarze i franku (GBP, EUR, USD, CHF) w ujęciu do złotego PLN.

  • Złotówka traci do dolara, funta i franka w czwartek
  • Złoty stabilnie względem europejskiej waluty
  • Dolar amerykański zyskuje 0,45% do złotego
Para walutowa Symbol Kurs walutowy Data aktualizacji
Kurs dolara USDPLN 4,2335 zł 14.05.2020, godzina 18:45
Kurs euro EURPLN 4,5660 zł 14.05.2020, godzina 18:45
Kurs funta GBPPLN 5,1590 zł 14.05.2020, godzina 18:45
Kurs franka CHFPLN 4,3460 zł 114.05.2020, godzina 18:45

Kurs dolara powyżej boxa

Na kursie polskiego złotego od dłuższego czasu utrzymuje się w konsolidacja. Obecną sytuację dobrze oddaje apra walutowa USDPLN. Patrząc na wykres złotego w ujęciu z dolarem amerykańskim, nie widać końca ruchu bocznego.

Pomimo, że na USDPLN na interwale H4 wyrysowała się formacja trójkąta i kurs wybił wyżej, nie doszło do kontynuacji ruchu. Aktualnie notowania wybiły również powyżej lokalnego boxa konsolidacyjnego, niemniej nie widać przyspieszenia ruchu. Bazowym scenariuszem pozostaje więc konsolidacja.

Wykres USDPLN
USDPLN interwał H4

Kolejny raz potwierdza się założenie, że amerykańskiej walucie wciąż brakuje rywala i przy wyraźniejszym podbiciu globalnego ryzyka, staje się on głównym beneficjentem ruchu. Casus japońskiego jena się zmienia (co pokazują ostatnie tygodnie), a Narodowy Bank Szwajcarii utrudnia umocnienie się franka – komentuje Marek Rogalski z DM BOŚ

 – Na tygodniowym wykresie koszyka BOSSA USD widać, że po okresie konsolidacji trwającej kilka tygodni, zaczynamy zbierać się do kolejnej fali wzrostowej. To założenie będzie prawdziwe, jeżeli na globalnych rynkach tryb risk-off zagości na dłużej – dodaje analityk.

Kurs funta do złotego GBPPLN w korekcie

Polski złoty traci dziś także do funta brytyjskiego, przecena wynosi 0,25%. Niemniej patrząc technicznie na wykres H4, kurs funta koryguje ostatnie wzrosty. Niewykluczone, że w najbliższym czasie dojdzie do testu poziomu wsparcia. Strefa zaznaczona kolorem zielonym, gdzie znajduje się dolne ograniczenie układu Overbalance (przy 5,12 zł) jest w tym momencie kluczowa.

Wykres GBPPLN
GBPPLN interwał H4

Kurs euro do złotego (EURPLN) utrzymuje się w konsolidacji

Kurs euro do złotego znajduje się w czwartek po południu w rejonach punktu odniesienia. Aktualny kurs EURPLN kształtuje się na poziomie 4,5560 zł. Sytuacja techniczna wciąż nie wygląda najlepiej dla złotego i pomimo wyraźnej konsolidacji z jaką mamy do czynienia w ostatnim czasie, dalszy ruch w górę w kolejnych dniach jest możliwy. Kluczowym wsparciem pozostaje strefa przy 4,51 zł.

Wykres EURPLN
EURPLN interwał H4

Kurs franka CHFPLN do złotego coraz wyżej

Patrząc na przedział czasowy H4, kurs franka do złotego ponownie wybija górą z konsolidacji. Notowania znajdują się powyżej górnego ograniczenia formacji trójkąta, a także na wysokości powyżej oporu wynikającego z góry boxa konsolidacyjnego. Złotemu nie sprzyja główna tendencja, która na CHFPLN jest wzrostowa. Brakuje jednak wyraźnego przyspieszenia ruchu.

Wykres CFHPLN
CHFPLN interwał H4

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here