Naga MarketsPiątkowe popołudnie przyniosło wyraźniejsze umocnienie dolara na szerokim rynku, na co może mieć wpływ wypowiedź jednego z członków FED (Roberta Kaplana) uznawanego za “jastrzębia”, który dał do zrozumienia, że dyskusja nt. taperingu (ograniczania skali skupu aktywów) może rozpocząć się wkrótce, a przyszłym roku możemy zobaczyć podwyżkę stóp procentowych.

Kurs dolara w górę pod koniec kwietnia. Euro i funt w dół

Tyle, że te słowa nie są z jego strony czymś nowym. Robert Kaplan nie ma prawa głosu w FOMC w tym i przyszłym roku (dostanie je dopiero w 2023 r.), stąd też raczej nie powinien dużo namieszać na najbliższych posiedzeniach. Tyle, że zbiegły się one z kolejną serią mocnych danych – będący ważniejszą miarą inflacji dla FED indeks PCE Core skoczył w marcu do 1,8 proc. r/r zbliżając się do ważnych 2,0 proc. r/r, a wydatki Amerykanów i nastroje konsumentów znów pokazały rekordowe wartości.

Te artykuły również Cię zainteresują
To wszystko ponawia pytania o słuszność rozumowania Jerome Powella i jego kolegów w FED. Na to wszystko nałożyła się też końcówka miesiąca. Ale rentowności lekko się cofają (10-letnie do 1,6350 proc.), ale korekcyjnie zaczynają wyglądać indeksy na Wall Street. We wcześniejszych wpisach zwracałem jednak uwagę na to, że pierwsza dekada maja może upłynąć pod znakiem uderzenia risk-off i podbicia dolara.

Wykres dzienny EURUSD
Wykres dzienny GBPUSD

Euro przegrało swoją szansę w postaci rozegrania wątku wieczornego wystąpienia prezydenta Francji, które ma dotyczyć odmrażania gospodarki. Spadek EURUSD jest konkretny, gdyż połamane zostało wsparcie przy 1,2060. Ruch ten po raz kolejny był wcześniej sugerowany przez układ dziennego oscylatora RSI9. Rośnie prawdopodobieństwo testowania kwietniowej linii trendu przy 1,2000-1,2010.

W przypadku GBPUSD niebezpiecznie szybko zbliżamy się w okolice 8-miesięcznej linii trendu przy 1,38.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: prognoza dla dolara | blik co to jest | notowania giełdowe pgnig | theppro | cd projekt kurs |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here