Naga MarketsKurs dolara w górę, euro (EUR/PLN) rozpoczyna tydzień nad 4,45 złIndeksy w Azji toną w czerwieni, a futures na S&P500 i DAX spadają, gdyż inwestorzy szacują zagrożenia z tytułu drugiej fali zachorowań. USD zyskuje do większości walut. Obawy podsycają wyprzedaż ropy naftowej.

Wzrost liczby nowych przypadków koronawirusa w USA. Pekin nakłada lockdown

Po weekendzie ponad 20 stanów USA rejestruje wzrost liczby nowych przypadków zachorowań, Tokio informuje o skoku zachorowań.

W Pekinie w poniedziałek odnotowano 36 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, podnosząc całkowitą liczbę do 79. W stolicy Chin zdecydowano o zamknięciu targu owoców i warzyw i nałożono lockdown na pobliskie obszary mieszkalne.

Później docierały pozytywne raporty, że władze szybko przeprowadziły śledzenie i testowanie potencjalnie narażonych osób, ale rynki nie zwracają uwagi.

Niewiele pomogły kluczowe dane z chińskiej gospodarki, które pokazały oznaki odbudowy, choć w trudach. Sprzedaż detaliczna i produkcja przemysłowa były w maju nieznacznie słabsze od oczekiwań, ale nadal wykazywały wzrost w porównaniu z poprzednim miesiącem.

Japoński Nikkei225 traci dziś 2,4 proc., Hang Seng dołuje o 1,9 proc., a na Shanghai Composite spadki zostały zatrzymane na -0,6 proc.

Futures na S&P500 jest dziś niżej o 2 proc., a kontrakt terminowy na DAX traci 2,3 proc.

Kursy walut: popyt na bezpieczne waluty

Na rynku walutowym zaznacza się popyt na bezpieczne przystanie: USD, ale też CHF i JPY. Risk-off mocno uderza w AUD, NOK i NZD.

AUD/USD spada pod 0,68 i jest już najniżej od 2 czerwca. EUR/USD obniżył się do 1,1240. GBP/USD cofnął się do 1,2480, gdzie rynek wyczekuje spotkania premiera Wielkiej Brytanii Borisa Johnsona z szefową KE Ursulą von der Leyen w sprawie brexitu.

EUR/PLN zaczyna tydzień trochę powyżej 4,45.

Obawy o zdławienie popytu na paliwa przez drugą falę zachorowań ściągają w dół ceny ropy naftowej. WTI spada dziś prawie 5 proc. do 34,5 USD/b. Brent traci 3,5 proc. do 37,4 USD/b.

Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego TMS NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.

Autor poleca również: Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here