Naga MarketsKurs dolara w dół (USD/PLN). Polski złoty odrabia część stratPoniedziałek nie wniósł wielu nowych informacji, a sam handel był specyficzny biorąc pod uwagę, że w czwartek mamy Sylwester. Widoczne rano osłabienie dolara w kolejnych godzinach nieco wyhamowało. Rynek zdaje się poszukiwać nowych impulsów, chociaż Wall Street nadal radzi sobie dobrze na fali ostatnich informacji nt. pakietu fiskalnego.

Kurs dolara traci w okresie świątecznym

Pozytywny sentyment ma szanse utrzymać się do końca roku na S&P 500, chociaż widać pewną niepewność co do tego, jak dalej będzie kształtować się sytuacja w związku z pandemią, po tym jak mamy informacje o tym, że zaraźliwy szczep COVID obecny do tej pory w Wielkiej Brytanii, pojawił się też w innych krajach. Niemniej to będzie można ocenić dopiero po pierwszym tygodniu stycznia (może być widoczne w chorobowych statystykach).

Te artykuły również Cię zainteresują
Na wykresie EURUSD mamy cofnięcie się po tym, jak rano naruszony został kanał spadkowy. W przypadku GBPUSD mamy próbę naruszenia ważnego wsparcia przy 1,3480-1,3500. Do inwestorów dociera, że wynegocjowana nowa umowa handlowa oznacza jednak trudne relacje z Unią (zupełnie inne, niż teraz). Duże są też obawy, co do rozszerzenia ścisłego lockdownu na cały kraj ze względu na fatalne statystyki COVID i rosnący odsetek nowego szczepu koronawirusa w zakażeniach ogółem.

Poniedziałkowy handel przyniósł lekkie umocnienie złotego względem głównych walut, co wpisuje się w lepszy sentyment widoczny na rynkach bazowych po informacjach o pakiecie fiskalnym w USA, oraz ugodzie ws. brexitu. EURPLN oddala się od oporu przy 4,50, a USDPLN od 3,70. Widać, że niskie poziomy złotego widoczne przed Świętami, zdają się być dla części inwestorów ciekawą alternatywą, biorąc pod uwagę spodziewaną kontynuację apetytu na ryzyko w 2021 r. Większe umocnienie naszej waluty mogą blokować obawy, co aktywności Narodowego Banku Polskiego na płytkim rynku w końcu roku.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here