Kurs dolara w dół (USD/PLN) po 3,970 zł, funt również traci do złotego
Kursy walut z polskim złotym

Pierwsza sesja po weekendzie przebiega nieznacznie na plus w wykonaniu polskiego złotego. Dziś nasza waluta traci 0,08% do euro, jednak wyraźnie umacnia się w stosunku do dolara, gdzie ruch wynosi blisko 0,5%. Złotówka zyskuje także do funta i franka szwajcarskiego. Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na głównych walutach (GBP, EUR, USD, CHF) w ujęciu do złotego PLN.

  • Polski złoty zyskuje blisko 0,5% do dolara amerykańskiego
  • Złotówka umacnia się także do franka i funta, traci jednak do euro
Para walutowa Symbol Kurs walutowy Data aktualizacji
Kurs dolara USDPLN 3,9470 zł 06.07.2020, godzina 19:05
Kurs euro EURPLN 4,4630 zł 06.07.2020, godzina 19:05
Kurs funta GBPPLN 4,9275 zł 06.07.2020, godzina 19:05
Kurs franka CHFPLN 4,1930 zł 06.07.2020, godzina 19:05

Kurs dolara ponownie odbija od oporu przy 3,97 zł

Dolar traci dziś niemal 0,5% do złotego. Para walutowa USD/PLN wkroczyła w strefę oporową przy 3,97 zł, już w ubiegłym tygodniu, miejsce to pozostaje istotnym oporem w średnim terminie. Dziś po raz kolejny możemy obserwować odbicie, co ponownie przemawia za sprzedającymi.

Jeżeli nie dojdzie do jego wybicia górą, wciąż istnieje szansa na dalsze spadki. Dopiero w przypadku jego zanegowania, ruch wzrostowy może się przedłużyć nawet w kierunku 4,12 zł.

Wykres USD/PLN
USD/PLN traci blisko 0,5%

Kurs funta GBP/PLN niweluje wzrosty z ubiegłego tygodnia

Na kursie funta do złotego mogliśmy obserwować wyraźne wzrosty w ubiegłym tygodniu. Niemniej po weekendzie ruch jest niwelowany, kurs GBP/PLN znajduje się w poniedziałek pod kreską.

Patrząc na wykres, w średnim terminie wciąż możemy mówić o sekwencji spadkowej, tak dynamika wzrostów w ostatnich dniach robi wrażenie. Kluczowym oporem pozostają okolice poziomu 4,9870 zł, gdzie znajduje się górne ograniczenie układu Overbalance. Z kolei najbliższe wsparcie wypada przy poziomie 4,91 zł, który został roztrzaskany podczas dzisiejszej sesji.

Wykres GBP/PLN
GBP/PLN w dół w poniedziałek

Kurs euro do złotego w ruchu bocznym

Kurs euro do złotego znajduje się dziś nieznacznie na plusie. Niemniej notowania EUR/PLN utknęły w ostatnim czasie w rejonach oporu, który wynika z górnego ograniczenia lokalnego układu 1:1 przy 4,47 zł. Lokalnie obowiązuje więc ruch boczny, a na wyklarowanie się sytuacji musimy zaczekać.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN bez wyraźnego kierunku

Kurs franka CHF/PLN bez kierunku

Frank szwajcarski traci dziś około 0,1% do złotego. Para walutowa, podobnie jak wcześniej omawiany EUR/PLN, również znajduje się w rejonach ważnego oporu, przy 4,1850 zł. Jeżeli w najbliższych dniach będzie się ona utrzymywała powyżej, możliwy będzie ruch w kierunku poziomu 4,24 zł, z kolei cofnięcie poniżej może doprowadzić do głębszej korekty spadkowej. Niemniej w ostatnich dniach dominuje tendencja boczna dlatego ciężko jest określić kierunek.

Wykres CHFPLN
CHF/PLN w konsolidacji

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here