Kurs dolara w dół o 60 gr w 5 m-cy! Funt tanieje o 36 gr, a kurs franka traci 28 grPolska złotówka na początku sierpnia wykazała się sporą stabilnością i w trakcie pierwszego pełnego tygodnia sierpnia nie wykazywała większej zmienności. W tym czasie najsilniej rósł kurs franka szwajcarskiego (CHF/PLN), który kończył tydzień nad poziomem 4,1 zł, najmocniej tracił natomiast funt szterling (GBP/PLN) spadający poniżej 4,90 zł. Kurs euro (EUR/PLN) oraz dolara (USD/PLN) zakończył tydzień w tym samym miejscu, w którym go rozpoczął, kolejno w okolicach 4,41 zł oraz 3,74 zł.

Finax
  • Kursy walut w weekend prezentują się następująco: euro kosztuje 4,4132 zł, dolar 3,7442 zł, frank 4,1007 zł i funt 4,8901 zł
  • Piątek przyniósł osłabienie PLN, jednak w skali całego tygodnia na polskiej walucie nie było widać silniejszych ruchów spadkowych lub wzrostowych
  • Koniec tygodnia niezaprzeczalnie należał do dolara, który odbijał niemal od 2-letnich dołków

Kurs dolara USD/PLN powrócił z dalekiej podróży?

Notowania pary walutowej USD/PLN po teście poziomów poniżej 3,70 zł oraz najniższych pułapów cenowych od drugiej połowy 2018 roku odbijały w piątek i testowały poziom 3,75 zł. Co prawda kurs dolara nadal znajduje się na ekstremalnych minimach (i zmienić to może dopiero powrót nad dołki marcowe na 3,76 zł), jednak w piątek dolar był najsilniejszą walutą na rynku Forex.

Kurs dolara do złotego (USD/PLN) na wykresie dzienny. Źródło: Stooq.pl

Od początku roku dolar amerykański traci do polskiego złotego ponad 1,3%, a od marcowych maksimów osuwa się o niemal 60 groszy.

Kurs franka CHF/PLN kończył tydzień nad poziomem 4,1 zł

Chociaż na parze walutowej CHF/PLN w zakończonym tygodniu nie było widać silniejszej deprecjacji, to chwilowo kurs franka próbował testować tygodniowe minima. Sytuacja odwróciła się w piątek, kiedy szwajcarska waluta zyskiwał niemal 0,4% (nominalnie 1,5 grosza) i zamykała tydzień ostatecznie nad poziomem 4,1 zł. Otwiera to drogę ponownie do wzrostów po dynamicznej korekcie spadkowej z lipca i do powrotu w okolice 4,15 zł.

Kurs franka do złotego (CHF/PLN) na wykresie dzienny. Źródło: Stooq.pl

Od początku roku kurs franka drożeje do złotego o niemal 4,6%, a od marcowych maksimów, kiedy za jednego CHF trzeba było zapłacić 4,38 zł, notowania spadają o 28 groszy.

Kurs euro nadal korzysta z istotnej strefy wsparcia. EUR/PLN ponad 4,41 zł

Notowania EUR/PLN utrzymują się od końca lipca nad poziomem 4,40 zł, który zapewnia ważną strefę wsparcia. Tydzień kończył się dla eurozłotego o jeden grosz wyżej na wysokości poziomu 4,41 zł. Co prawda próby silniejszej aprecjacji są na razie blokowane przez lokalne opory, jednak tak długo jak kurs euro znajduje się nad wspomnianą strefą, nie można wykluczyć powrotu w okolice 4,50 zł.

Kurs euro do złotego (EUR/PLN) na wykresie dzienny. Źródło: Stooq.pl

Kurs euro od początku roku zyskuje do złotego ponad 3,7%, a od marcowych maksimów, kiedy za jedno euro płacono 4,63 zł, notowania są przeceniane o 22 grosze.

Kurs funta GBP/PLN znowu poniżej 4,90 zł

Dla wykresu funta szterlinga zakończony tydzień był dosyć zmiennym. Notowania rozpoczynały go powyżej poziomu 4,90 zł, następnie dynamicznie spadały niżej, a pod koniec tygodnia próbowały go pokonać, jednak bez większego skutku. Ostatecznie więc kurs GBP/PLN zakończył tydzień na wysokości poziomu 4,89 zł, w piątek zyskują do złotego skromne 0,09%.

Kurs funta do złotego (GBP/PLN) na wykresie dzienny. Źródło: Stooq.pl

Od początku roku szterling traci do złotówki niemal 2,8%, a od marcowych maksimów, kiedy za jednego GBP płacono 5,25 zł, notowania są przecenione o 36 groszy, co pokazuje dużą zmienność pary walutowej.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułNotowania euro i dolara czekają na ważne dane w przyszłym tygodniu
Następny artykułNewConnect Flash: Klabater, MedApp, Quarticon, AQT Water
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here