Naga MarketsŚroda przynosi kontynuację obserwowanego osłabienia dolara, chociaż dominować zaczyna już przedświąteczny marazm. O ile nie napłyną jakieś niepokojące informacje w temacie COVID (nowe ogniska zaraźliwego szczepu), to mamy szanse dotrwać w tym klimacie do początku przyszłego tygodnia – zresztą jutro i w piątek handel będzie symboliczny.

Z paczki opublikowanych dzisiaj danych makro uwagę zwraca słabość po stronie dochodów i wydatków Amerykanów (większe spadki m/m w listopadzie), która uzasadnia konieczność pilnego przyjęcia programu fiskalnego. Tymczasem jest mało prawdopodobne, aby Kongres szybko spełnił nowe żądania Trumpa chcącego większych wypłat dla obywateli, co może przeciągnąć dyskusję na styczeń. Chyba, że prezydent zrezygnuje z zapowiadanego veta (w przypadku Trumpa wszystko jest możliwe).

Te artykuły również Cię zainteresują
Kurs euro (EUR/USD) odbija w środę

Na wykresie EURUSD oddalamy się od 1,2176 i rośnie prawdopodobieństwo potencjalnego wybicia górą z formacji flagi, chociaż sygnały w okresie świątecznym będą mało wiarygodne ze względu na ograniczoną płynność.

Wykres dzienny EURUSD

Kurs funta (GBP/USD) mocno w górę

Wyraźniejsze wzrosty widzimy na GBPUSD, gdzie inwestorzy spodziewają się umowy handlowej jeszcze dzisiaj – takie plotki napływają ze źródeł zbliżonych do negocjacji. Rośnie, zatem prawdopodobieństwo przetestowania ostatniego szczytu przy 1,3623 w ciągu najbliższych kilkunastu godzin.

Wykres dzienny GBPUSDConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here