Naga MarketsKurs dolara w dół, euro (EUR/PLN) trzyma się poziomu 4,53 złRynki w Azji kontynuują pozytywny trend w ślad za nowymi rekordami na Wall Street w środę. Wzmacniają się oczekiwania ożywienia gospodarczego z fiskalną pomocą. USD słabnie, zyskują waluty surowcowe. Nieoczekiwany wzrost zapasów ciąży na cenach ropy naftowej.

Kurs dolara słabnie, indeksy Azji w silnym trendzie wzrostowym

Indeksy w Azji poprawiają historyczne szczyty, kopiując zachowanie rynku w USA, ponieważ inwestorzy mają nadzieję na większy impuls fiskalny od nowo zaprzysiężonego prezydenta USA Joe Bidena, aby zrównoważyć szkody wyrządzone przez pandemię COVID-19.

Te artykuły również Cię zainteresują
Republikanie w Kongresie Stanów Zjednoczonych wyrazili gotowość do współpracy z nowym prezydentem w zakresie kluczowego dla jego administracji planu pomocowego w wysokości 1,9 biliona dolarów, ale niektórzy sprzeciwiają się tak wysokim kosztom.

Mimo to na rynkach dominuje optymizm. Hang Seng pierwszy raz od maja 2019 r. przebił 30 000 pkt., co zainicjowało realizację zysków (-0,55 proc.). Chiński Shanghai Composite zyskuje prawie 1 proc., a japoński Nikkei225 wzrósł o 0,8 proc.

Kontrakty terminowe na S&P 500 rosną (0,2 proc.) po tym, jak indeks odnotował swoją najlepszą reakcję pierwszego dnia na inaugurację prezydenta od co najmniej 1937 r. (1,39 proc.). Indeks Nasdaq 100 zyskał ponad 2%, poprawiając historyczne szczyty. Prym wiodły akcje Netflixa w reakcji na dobre wyniki (16,85 proc.).

Bank Japonii zgodnie z oczekiwaniami utrzymał parametry polityki pieniężnej bez zmian, jednocześnie powtarzając, że w razie potrzeby nie zawaha się podjąć dalszych działań. USD/JPY na 103,40 spada do dwutygodniowych minimów z powodu ogólnej deprecjacji dolara.

Indeks dolarowy DXY traci dziś 0,2 proc., gdyż wraca ujemna korelacja waluty z apetytem na ryzyko. EUR/USD wraca ponad 1,21, GBP/USD testuje 1,37.

AUD jest pośród najmocniej zyskujących walut, podchodząc do 0,7775. W grudniu zatrudnienie w Australii wzrosło o 50,0 tys. (prog. 50 tys.) po wzroście o 90,0 tys. w listopadzie. Dzisiejsze wyniki wskazują na dość solidne ożywienie na australijskim rynku pracy.

EUR/PLN nie może oderwać się do 4,53. USD/PLN obniżył się do 3,7350.

Na rynkach surowcowych ceny ropy obniżyły się w wyniku nieoczekiwanego wzrostu zapasów w USA. Raport API wskazał na wzrost zapasów o 2,56 mln baryłek przy prognozie -0,3 mln. WTI traci dziś 0,2 proc. do 53,2 USD/b, a Brent cofa się o 0,2 proc. pod 57 USD/b.

Cena złota powoli rośnie do 1874 USD za uncję.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here