Naga MarketsKurs dolara w dół 3. dzień z rzędu. EUR/USD pozostaje przy 1,23Sylwestrowy handel jest specyficzny, gdyż nie podejmuje się nowych tematów, a domyka stare, a płynność jest symboliczna. Dolar wypada dzisiaj mieszanie. Jest słabszy do większości walut, ponownie najmocniejsze są waluty Antypodów (AUD i NZD), oraz funt.

Kurs funta zyskuje, dolar nadal traci

Dobra passa brytyjskiej waluty ma miejsce po informacjach o przyjęciu przez brytyjski parlament ustawy handlowej, która reguluje przyszłe relacje z UE po Brexicie, który będzie miał miejsce już za kilkanaście godzin (o północy). Rynki ignorują kwestie szalejącej na Wyspach pandemii COVID i konieczności poszerzenia pełnego lockdownu. Kurs GBPUSD jest na najwyższym poziomie w tym roku, po tym jak wybite zostały ostatnie grudniowe szczyty przy 1,3623.

Te artykuły również Cię zainteresują
W przypadku EURUSD pozostajemy wokół 1,23. W gronie najsłabszych walut są dzisiaj rubel i turecka lira tracące odpowiednio 0,59 proc. i 0,4 proc. wobec dolara. Nieco słabsze są też waluty naszego regionu CEE3 (forint, korona, złoty). Polska waluta po wczorajszym zamieszaniu (podejrzenia kolejnej interwencji NBP na rynku, oraz gołębie wypowiedzi niektórych członków RPP sugerujące determinację w utrzymywaniu słabszego złotego – Glapiński, Sura, Ancyparowicz) dzisiaj próbuje się stabilizować. Na korzyść warto odnotować słowa utożsamianego z jastrzębim obozem Eugeniusza Gatnara z RPP, którego zdaniem trudno będzie znaleźć większość dla wniosku o obniżkę stóp procentowych.

Z informacji napływających z globalnych rynków wspomnijmy o słowach szefa republikańskiej większości w Senacie, które redukują szanse na przyjęcie ustawy o wyższych świadczeniach dla Amerykanów (nic nowego), oraz słabszych odczytach PMI dla Chin za grudzień (jest to pewne zaskoczenie, choć nie ma większego wpływu na kurs juana).Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here