Naga MarketsKurs dolara utrzymuje zyski, a cena złota spada. USA-Chiny głównym tematemCena złota osuwa się w poniedziałek, reagując na utrzymującą się lepszą kondycję dolara amerykańskiego, który odbijał pod koniec zeszłego tygodnia w reakcji na lepszy od oczekiwanego raport z amerykańskiego rynku pracy. W tym samym czasie amerykańskie kontrakty terminowe na S&P 500 rosną, po zakończeniu pierwszego pełnego tygodnia sierpnia niemal z nowym rekordem. Dla inwestorów nadal najważniejszy pozostaje temat konfliktu pomiędzy USA i Chinami przed zaplanowanymi na najbliższe dni rozmowami handlowymi.

  • Kurs dolara do ważonego koszyka walut utrzymuje poziomy z ubiegłego piątku i próbuje odbijać
  • W efekcie notowania złota nieznacznie się osuwają, jednak nadal utrzymują nad poziomem 2030 dolarów
  • Indeks S&P 500 kończył zeszły tydzień na wysokości poziomu 3351,3 pkt., do historycznych maksimów brakuje mu wiec już zaledwie 27 pkt.

Złoto w korekcie spadkowej po ustanowieniu nowego rekordu

Cenny kruszec osiągał w czwartek wycenę 2072,5 dolarów za uncję, najwyższą w historii, po czym korygował o prawie 2% w reakcji na umocnienie dolara amerykańskiego po publikacji wskaźnika NFP za lipiec, który pokazał kreację 1,763 mln miejsc pracy w USA.

Te artykuły również Cię zainteresują
– Silniejsza narracja wokół dolara odbija się na decyzjach inwestorów, w powiązaniu z faktem, że są o wiele bardziej skłonni do realizacji zysków na złocie po tak długim rajdzie wzrostowym. Korekta jest w tym miejscu bardzo możliwa, a jej zasięg zależy od ogólnego spojrzenia rynków na dolara, eskalację konfliktu USA z Chinami i zasięg apetytu na ryzyko – komentował dla agencji prasowej Reutera, główny strateg rynkowy AxiCrop, Stephen Innes.

Spekulanci zmniejszają swoje zaangażowanie w długie pozycje na złocie, nie zmienia to jednak faktu, że w obecnych niepewnych czasach cenny kruszec nadal przyciąga traderów dzięki swojej charakterystyce bezpiecznej przystani.

W innym miejscu na rynku surowców srebro traciło 1,2% spadając do niespełna 28 dolarów za uncję, a platyna zyskiwała 0,7% do poziomu 698 dolarów.

Purple Trading – broker z pozytywnym poślizgiem

Spokojny poniedziałek w kalendarzu makroekonomicznym

Poniedziałkowa sesja rozpoczęła się od danych z szwajcarskiego rynku o stopie bezrobocia, która w lipcu utrzymała się na dotychczasowym poziomie 3,2%, pomimo prognoz analityków sugerujących jest wzrost do poziomu 3,6%.

W drugiej części dnia inwestorzy czekają jedynie na dane z USA o godzinie 16:00 dotyczące JOLT: nowych miejsc pracy w gospodarce dzięki turystyce (dane za czerwiec).

Autor poleca również: Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here