Naga MarketsPo publikacji danych dotyczących amerykańskiego PKB, które okazały się wyższe od odczytów z zeszłego miesiąca, w centrum uwagi uczestników rynków znajduje się protokół z listopadowego posiedzenia Fed, który powinien ujawnić równowagę gołębi i jastrzębi w kwestii ograniczania programu skupu aktywów, jego tempa i kombinacji. Główny analityk Tickmill, Marcin Kiepas, przygląda się sytuacji na najciekawszych rynkach.Protokoły FOMC powinny pomóc w sprecyzowaniu szans na szybsze zacieśnianie w odpowiedzi na możliwość wzrostu inflacji, a gotowość banku centralnego do takiego działania będzie prawdopodobnie wspierać USD i utrzymywać obligacje na niskim poziomie.

Szybki wzrost różnicy w rentowności krótkoterminowych obligacji UE i USA pokazuje, że temat stóp jest obecnie kluczowy dla wyceny na rynku walutowym: W ciągu ostatnich trzech dni różnica rentowności między obligacjami USA i Niemiec wzrosła o ponad 10 pb. To nie może nie przyciągać inwestorów zagranicznych do Treasuries, pchając USD coraz wyżej.

W związku z tym EURUSD nie ma jeszcze ochoty na przejście w korektę, kluczowy poziom, na którym może pojawić się wsparcie (1,1150-1,1170) nie został jeszcze osiągnięty, a przed Świętem Dziękczynienia nie widać punktów zwrotnych w trendzie. Para testuje poziom 1,12 przed publikacją minutek Fed:Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here