Naga MarketsKurs dolara utrzymuje siłę, złoto radzi sobie słabiejSkromne wzrosty na Wall Street nie zostały podtrzymane przez rynki azjatyckie, gdzie większość benchmarków spada poniżej poziomów odniesienia. Kurz po decyzji EBC opadł, a dolar odzyskał swoją przewagę w przestrzeni G10. Coraz droższy jest bitcoin, wyżej również ropa naftowa.

Kurs euro obniża notowania po EBC

Druga część sesji na Wall Street przyniosła ożywienie strony popytowej, co sprawiło, że główne indeksy kończyły dzień powyżej poziomów odniesienia. S&P500 piął się w górę o 0,20 proc., a Nasdaq100 zyskiwał 0,36 proc. Nieco słabiej (o 0,07 proc.) urósł indeks Dow Jones. Solidne wzrosty notowały walory przedstawicieli Big Tech, a więc Apple, Facebook Alphabet czy Microsoft.Handel azjatycki przynosi jednak schłodzenie nastrojów. Hang Seng traci 1,1 proc., a Shanghai Composite zniżkuje o 0,7 proc. Długi weekend kontynuują inwestorzy z Japonii, a giełda pozostaje zamknięta.

Na rynku walutowym opada kurz po czwartkowej decyzji EBC. Bank pozostawił główne parametry polityki pieniężnej (stopy procentowe oraz QE) na niezmienionym poziomie, ale objaśnienie zmian w dostosowaniu do nowego celu inflacyjnego wskazuje na utrzymywanie ultraluźnej polityki w dającym się przewidzieć horyzoncie czasowym. EUR/USD obniżył notowania do 1,1770. Warto zaznaczyć, że zmianie celu inflacyjnego sprzeciwiali się prezesi Bundesbanku oraz Banki Belgii – donosi agencja Bloomberg.

Dolar utrzymuje swoją siłę w segmencie G10, oddając miejsce jedynie dolarowi nowozelandzkiemu. Kiwi odrabia straty po czwartkowej przecenie wywołanej obawami o turystykę w regionie w związku z szerzącym się wariantem delta koronawirusa. NZD/USD oscyluje wokół 0,6975.

Ceny ropy naftowej kontynuują umocnienie. W piątek o poranku baryłka WTI kwotowana jest na poziomie 71,6 USD, a kurs ropy Brent oscyluje wokół 72,9 USD za baryłkę.

Systematycznie drożeje bitcoin. Cena najbardziej popularnej kryptowaluty rośnie do 32,6 USD za token. W ślad za nią podąża ethereum. Cena tokena rośnie o 3 proc. i osiąga 2080 USD.

Słabiej radzi sobie złoto, które mimo odrobienia części strat w czwartek (pomógł spadek rentowności długu w USA do 1,,27 proc.) wciąż utrzymuje się poniżej technicznego oporu z poziomu 1808 USD. Uncja kruszcu wyceniana jest w piątek na 1804 USD.

invest


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here