Naga Markets

Kurs dolara (USDPLN) wybija ponownie poziom 4,17. Notowania niedługo po 4,20?Kurs dolara amerykańskiego we wtorek dociera do poziomu 4,17 PLN a zdaje się, że to nie koniec dzisiejszego wzrostu waluty względem polskiego złotego. Obecnie para USDPLN przełamuje zakres średniej kroczącej sugerując, że sentyment pozytywny – bądź też wzrostowy może zostać podtrzymany podczas kolejnych godzin handlu. Jeśli faktycznie para będzie utrzymywać się powyżej tego zakresu nadal – wówczas celem dla wykresu będzie nawet zakres 4,20 PLN. Spójrzmy zatem na wykres H1 pary z dolarem amerykańskim.


Kurs dolara amerykańskiego nadal niepewny co do dalszego ruchu – para USDPLN na wykresie H1

  • Kurs dolara dociera do poziomu 4,17 PLN podczas wczesnych godzin handlu
  • Notowania pary USDPLN przełamują przy podejściu zakres średniej kroczącej
  • Osoby handlujące na parze powinny zatem obserwować dalsze testy tego zakresu
  • Jeśli średnia zostanie utrzymana celem na dziś będzie poziom 4,20 PLN

Kurs dolara amerykańskiego nie zaskakuje niczym nadzwyczajnym, jednak podczas ostatnich sesji nie można było mówić o znacznym ożywieniu rynku. W tym momencie jednak osoby handlujące na parze USDPLN przede wszystkim widzą mocny impuls wzrostowy – a do tego też ruch przełamujący zakres ceny uśrednionej. Oznacza to, że na rynku istnieje dalej presja popytowa ilekroć tylko kurs dolara zejdzie do satysfakcjonujących w ostatnim czasie poziomów.Dlatego też dalsze wzrosty są oczekiwane od wykresu USDPLN. Zdaje się, że najbliższym poziomem jaki para z dolarem może przetestować podczas wtorkowej sesji to zakres 4,18 – 4,19 a całkowitym nawet zakres 4,20 PLN. Jest to lokalny opór, o czym też inwestorzy powinni pamiętać podczas handlu. Niemniej jednak para ma spory potencjał przetestować tę strefę. Negacją dalszych wzrostów będzie dopiero wyłamanie zakresu średniej kroczącej.

wykres Kurs dolara USDPLN H1 05.05.2020
Kurs dolara USDPLN H1 05.05.2020Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>Poprzedni artykułSpółka zal. Inno-Gene złożyła wniosek patentowy dot. testu na COVID-19
Następny artykułGrupa INC pozyska finansowanie dla Punch Punk Games
Od roku 2012 działa jako Trader na rynku OTC/FX jako daytrader. Założyciel Klubu Inwestora „New Vision Trading” (dawniej Trading Club Szczecin) w roku 2016 i działającą w formie grupy facebookowej oraz czatu dla inwestorów do dziś. Prelegent wielu paneli dyskusyjnych nt. rynków finansowych. Twórca autorskiej strategii "PSV" - podejścia do inwestycji krótkoterminowych (2016/2017). Pasjonat ekonomii, inwestycji kapitałowych, wyznawca i propagator idei social-learningu. Działania i trafność analiz, które wykonuje, zostały bardzo docenione przez wielu traderów i inwestorów. Skutkowało to m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację FxCuffs w kategorii Analityk Roku 2016 oraz kolejną nominacją za rok 2018.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here