Poniedziałkowa sesja rozpoczyna się dla kursu dolara amerykańskiego relatywnie stonowanym ruchem wobec kursu polskiego złotego. W tym momencie pisząc analizę dla pary USDPLN ta oscyluje na strefie 4,23 PLN, wskazując na wykresie zawężające się ruchu mogące sugerować wybicie zakresu. Kierunek potencjalnego wybicia jest w tym momencie trudny do określania, jednak warto obserwować parę w kontekście wyjścia dołem. Wówczas dolar amerykański miałby szansę na test zakresu ceny uśrednionej. Czy taki scenariusz handlu jest możliwy? Spójrzmy na wykres H1 pary USDPLN.


Kurs dolara zawęża ruch, możliwość wybicia – para USDPLN na wykresie H1

  • Kurs dolara amerykańskiego dociera do poziomu 4,23 PLN zgodnie z szacunkami,
  • Obecnie para USDPLN zawęża swoje ruchy tworząc formację sugerującą potencjał wybicia,
  • Inwestorzy handlujący na dolarze amerykańskim muszą przyglądać się obecnej sytuacji,
  • Istnieje potencjał wybicia dołem formacji – na test zakresu średniej kroczącej.

Kurs dolara amerykańskiego podczas pierwszej sesji nowego tygodnia handlowego zawęża swoje ruchy oscylując w zakresie 4,25 PLN – 4,22 PLN. Na wykresie H1 pary USDPLN widać nawet formację, która sugeruje, że po jej wybiciu inwestorzy handlujący na dolarze spodziewać się mogą nieco większej zmienności. W tym – jeśli kurs okaże się nieco słabszy na początku tygodnia – możliwego wyjścia wykresu dołem na test zakresu ceny uśrednionej. Ten przebiega obecnie w zakresie 4,19 PLN, czyli ważnego wsparcia, opisywanego nie raz podczas ubiegłego już tygodnia.

Jeśli taki schemat faktycznie miałby dojść do realizacji, oznaczałoby to możliwość przeceny dolara amerykańskiego 3 grosze podczas dzisiejszej sesji. Równa strefa oraz test zakresu może przynieść dolarowi test siły popytu, ponieważ dotychczasowa sekwencja wzrostowa utrzymywana była praktycznie bez zachwiania. jeśli nadal tak ma pozostać, dobrze, aby wykres potwierdził to.

wykres Kurs dolara USDPLN H1 06.04.2020
Kurs dolara USDPLN H1 06.04.2020

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here