Kurs dolara amerykańskiego we wtorek w stosunku do kursu polskiego złotego wykonuje długo wyczekiwaną kontrę do ostatnich spadków. Obecnie para USDPLN oscyluje na poziomie 4,14 PLN – testując zakres ceny uśrednionej. Średnia została wybita i jeśli rynek nadal będzie respektował jej zakres, wówczas stanie się ona układem wspierającym dalsze wzrosty – a co za tym idzie, rynek będzie w stanie przetestować zakres 4,19 PLN. Spójrzmy zatem na wykres H1 pary USDPLN aby ocenić dalszy potencjał ruchu. 


Kurs dolara w końcu w kontrze do spadków – para USDPLN na wykresie H1

  • Dolar amerykański ponownie pokazuje siłę względem polskiego złotego,
  • Szacuje się potencjał dalszych wzrostów na poziomie 5-6 groszy za dolara,
  • Celem będzie poziom 4,19 PLN jeśli sentyment zostanie podtrzymany,
  • Wszystko wskazuje na to, że poziom ten może zostać osiągnięty w ciągu kolejnych dwóch sesji.

Kurs amerykańskiej waluty podczas kolejnej sesji tygodnia wykonuje kontrę, na którą inwestorzy mogli czekać już od kilku sesji handlowych. W tym momencie kurs dociera do zakresu 4,14 PLN, jednak wszystko wskazuje na to, że celem dla ruchu może być w ciągu kolejnych dwóch sesji nawet strefa 4,19 PLN. To oznaczałoby potencjał podejścia kolejnych 5 groszy za dolara, co przy obecnej zmienności oraz relatywnej słabości polskiego złotego nie wydawałby się nadzwyczajnym wynikiem. Inwestorzy mogą i tak czuć się zdziwieni, że dolar amerykański tak długo utrzymywał się na niskich dla niego w tym czasie poziomach.

Aby rozegrać parę USDPLN trzeba potraktować dołek z testu zakresu ceny uśrednionej jako bazę dla dalszych wzrostów. To relatywnie wąski przedział pipsowy, który powinien dać dalszej sygnał co do dalszego wzrostu. Z tego miejsca potencjał odbicia dałby około 6 groszy, czyli 60 pipsów na parze.

wykres Kurs dolara USDPLN H1 31.03.2020
Kurs dolara USDPLN H1 31.03.2020

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here