Ostatnie przeglądy kursu dolara amerykańskiego obejmowały możliwość dalszych wzrostów, co nadal wykonywane jest względem kursu polskiego złotego. Para USDPLN oscyluje w momencie pisania analizy wokół poziomu 3.9595 PLN, czyli bliskich okolic strefy 3.69 PLN. Zdaje się, że presja popytowa na amerykańskiej walucie chwilowo ustała, a polski złoty może nieco bardziej umocnić się. W obecnym kontekście mogłoby to oznaczać naruszenie ostatnich dołków a w konsekwencji – dalsze spadki. Spójrzmy zatem na wykres dzienny pary USDPLN, aby ocenić dalsze szanse ruchu dolara amerykańskiego. 


Kurs dolara nieznacznie cofa wzrosty względem złotego – para USDPLN na wykresie D1

  • Dolar amerykański nieznacznie jeszcze cofa wzrosty względem polskiego złotego,
  • Oczekuje się dalszych spadków dopiero po przełamaniu wsparcia cenowego,
  • Wówczas celem dla wykresu mógłby okazać się poziom 3.89 PLN.

Dolar amerykański podczas wtorkowej sesji wykonuje delikatnie cofnięcie notowań względem kursu polskiego złotego. Nie ulega wątpliwości, że para wykonała w ostatnim czasie mocne podejście i pojawiająca się korekta z tego miejsca nie była by niczym, co wprawiłoby inwestorów w osłupienie. Nadal jednak poziomy są utrzymywane – przynajmniej te, które dla kursu dolara amerykańskiego są najważniejsze, dlatego z pewnością co do głębokiego zejścia trzeba jeszcze się wstrzymać. Innymi słowy inwestorzy handlujący na parze powinni przyglądać się obecnej strukturze przed podjęciem ostatecznej decyzji co do dołączenia do potencjalnych spadków.

Najlepszym sygnałem a zarazem najbardziej konserwatywnym dla spadków byłoby wybicie widocznego wsparcia na poziomie 3.9505 PLN. Oznaczona strefa na wykresie stanowi póki co układ wspierający dalsze wzrosty. Jeśli wykres wyłamałby poziom – dopiero mowa będzie o przecenie nawet do zakresu 3.89 PLN. Warto pamiętać również o danych zaplanowanych w kalendarzu makroekonomicznym dla dzisiejszej sesji.

wykres Kurs dolara USDPLN D1 25.02.2020
Kurs dolara USDPLN D1 25.02.2020

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here