Notowania pary walutowej USDPLN kontynuują silny impuls spadkowy siódmy tydzień z rzędu i w środę zdołały przebić lokalne minimum otwierając drogę do poziomu 3,60 zł. Tym samym kurs spadł tylko w grudniu o ponad 12 groszy i na razie nic nie wskazuje na to, aby sytuacja miała się zmienić. Za jednego dolara amerykańskiego w trakcie dzisiejszej sesji należy zapłacić około 3,6310 zł. Dokąd zmierzają notowania? Sprawdź jak kształtuje się kurs dolara w środę, 16 grudnia 2020 roku.

  • Kurs dolara przebija w środę dwuletnie minimum
  • USD/PLN z celem na 3,50 zł
Para walutowa Kurs Nazwa
USDPLN 3,6310 zł dolar amerykański

Kurs złotego zyskuje na fali słabego dolara. USD/PLN czeka kolejna fala wyprzedaży?

Kurs pary USD/PLN odnotowuje w środę spadek o ponad -0,60 procent przebijając zeszłotygodniowe minimum 3,6380. To sprawiło, iż notowania mają otwartą drogę do okrągłego poziomu 3,60, gdzie znajduje się również dołek z czerwca 2018 roku. Przebicie tego wsparcia umożliwiłoby dalszą aprecjację złotego z celem na okrągły poziom 3,50. Jeśli apetyt na ryzyko utrzyma się przez kolejne kilka miesięcy niewykluczony jest test dołków z 2018 r. w okolicach 3,3050. Z drugiej strony dopiero trwały wzrost powyżej oporu 3,70 wyhamowałby presję sprzedających.

Kurs USDPLN na interwale dziennym, tradingview
Kurs USDPLN na interwale dziennym, tradingview

Kurs dolara coraz słabszy w obliczu globalnego apetytu na ryzyko

Ekonomiści z Westpac rozszerzyli skalę spadkowego trendu dolara z 2% do około 5%. Wpływ znoszonych lockdownów i stanowisko polityczne przemawiają za trwałą deprecjacją amerykańskiej waluty w przyszłym roku, podobnie jak poszukiwanie zysków na aktywach ryzykownych przez inwestorów.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here