Kurs euro, dolara, funta i franka do złotegoKurs dolara nie może zaliczyć ostatnich dwóch tygodni do udanych. Tylko od początku października br. osunął się on bowiem o ponad 13 groszy. To właśnie wskutek tej deprecjacji, notowania pary walutowej USDPLN dotarły w okolice górnego ograniczenia wcześniejszego kanału wzrostowego. Warto także zwrócić uwagę, że wsparcie to krzyżuje się z horyzontalnym poziomem w wysokości 3.8930.


  • Kurs złotego bez reakcji na wybory parlamentarne w Polsce

Mimo, że w minioną niedzielę w Polsce przeprowadzone zostały wybory parlamentarne, to ich wynik został przez rynki pominięty. Na notowaniach par walutowych z PLN próżno było szukać bowiem jakichkolwiek większych reakcji spowodowanych tym faktem.

Kurs pary walutowej USDPLN oscyluje obecnie w okolicy istotnego wsparcia i dopiero trwałe pokonanie bądź odrzucenie tej strefy mogłoby określić przyszły kierunek ruchu na tym instrumencie.

Biorąc pod uwagę dynamikę ostatnich spadków, wydawać by się mogło, że jego pokonanie to tylko kwestia czasu. Dopóki jednak rynek utrzymuje się powyżej, jest to jedynie hipotetyczne twierdzenie. Niewykluczone bowiem, że w rejonie obecnie testowanego poziomu pojawi się reakcja popytowa, która doprowadzi do powstania przynajmniej korekty wzrostowej.

Obecnej sytuacji z pewnością nie wspiera także niezwykle skromna ilość istotnych publikacji makroekonomicznych ze Stanów Zjednoczonych, które poznamy w nadchodzącym tygodniu.

Kurs dolara do polskiego złotego
USDPLN Daily

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułZcash będzie działał na blockchainie Ethereum
Następny artykułArtyści Rynków zapraszają w tym tygodniu do 3 polskich miast – Wrocław, Poznań i Łódź
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here