Kurs dolara (USDPLN) spada ponownie do 4,19 PLN. Możliwe głębsze zejścia?Kurs amerykańskiego dolara podczas wczorajszej sesji wykazywał możliwość testu dolnego ograniczenia – wparcia, gdzie polski złoty mógł odetchnąć. W tym momencie pisząc analizę pary USDPLN widać, że ta osiągnęła strefę bez większego problemu – czyli poziom 4,19 PLN. Obecnie para oscyluje w jego zakresie, to znaczy na poziomie 4,20 PLN – wykazując ponownie tendencje to kolejnego zejścia. Jeśli faktycznie dalsze spadki mają być podtrzymane, wówczas inwestorzy handlujący na parze z dolarem amerykańskim liczyć będą mogli na zejście do zakresu nawet 4,17 PLN. Spójrzmy na wykres H1 pary, aby ocenić te tezę pod kątem technicznym.


Kurs dolara amerykańskiego cofa zgodnie z zapowiedzią – para USDPLN na wykresie H1

  • Notowania dolara amerykańskiego wykonują mocniejsze zejście – do celu 4,19 PLN,
  • Para USDPLN podczas wtorkowej sesji wykazuje kolejne symptomy spadkowe,
  • Inwestorzy walutowi będę mogli liczyć na dalsze spadki, jeśli rynek ponownie przekroczy 4,19 PLN,
  • Wówczas celem dla wykresu będzie test poziomu 4,17 PLN.

Wtorkowa sesja handlowa rozpoczyna się dla kursu dolara amerykańskiego kolejną przeceną. Mimo, że target wczorajszy został zaliczony praktycznie w punkt – to odreagowanie pary USDPLN niewiele jak widać po wykresie H1 dało. Rynek ponownie spada i ponownie przekracza zakres ceny uśrednionej, co z konserwatywnego podejścia oznacza wygenerowanie kolejnego sygnału spadkowego. Wszystko zatem – póki co – wskazuje na to, że para z dolarem amerykańskim ma szanse na dalsze zejścia.

Aby faktycznie wykres mógł przetestować kolejny cel – który w tym momencie może być ulokowany na poziomie 4,17 PLN, para USDPLN musi przetestować ponownie 4,19 PLN wybijając je, oraz w najlepszym schemacie – przetestować zakres ceny uśrednionej podkreślając negatywną wymowę rynku. Wówczas inwestorzy będą mogli szukać kolejnego wejścia w pozycje typu short.

wykres Kurs dolara USDPLN H1 07.04.2020
Kurs dolara USDPLN H1 07.04.2020

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here