Notowania pary walutowej USDPLN od szczytu z tego tygodnia spadły już o prawie 7 groszy. Dalsza deprecjacja dolara może zepchnąć cenę w rejon 3,90 zł, jednak nadal obowiązuje trend wzrostowy. Tymczasem coraz głośniej mówi się o wzroście ryzyka recesji w USA. Za jednego dolara amerykańskiego w trakcie dzisiejszej sesji należy zapłacić około 3,9310 zł. Dokąd zmierzają notowania? Sprawdź jak kształtuje się kurs dolara w czwartek, 5 września 2019 roku.

  • Kurs dolara kontynuuje deprecjację
  • USD/PLN spadnie w rejon 3,90 zł?
Waluta Kurs Nazwa
USDPLN 3,9310 zł dolar

Kurs dolara w korekcie spadkowej

Kurs pary USD/PLN kontynuuje impuls spadkowy i od początku osunął się już o -1,32% tym samym znosząc niemal cały wzrost z zeszłego tygodnia. Dalsze spadki mogą doprowadzić cenę w rejon okrągłego poziomu 3,90, który w połączeniu ze wzrostową linią trendu tworzy konfluencję. W tym miejscu należy oczekiwać reakcji popytowej, gdyż nadal dominuje trend wzrostowy.

Kurs dolara do złotego w czwartek na interwale dziennym, źródło tradingviewcom 5 9 19
Kurs dolara do złotego w czwartek na interwale dziennym, źródło:tradingview.com
Wsparcie Opór
3,9200 zł 4,0000 zł
3,9000 zł 4,0500 zł
3,8600 zł 4,1000 zł

Spowolnienie w USA dotknie większą ilość sektorów?

W ocenie analityków z ING spowolnienie gospodarcze w USA może rozprzestrzenić się na inne sektory. W takiej sytuacji Fed będzie najprawdopodobniej musiał reagować obniżką stóp i zgodnie z prognozami we wrześniu oraz w grudniu FOMC zdecyduje się na obniżkę o 25 pb.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here